Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vagy jack russell terrier...

Mudi vagy jack russell terrier? Vagy ajánlanátok más fajtát?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakom és szeretnék egy olyan kutyát, akivel lehet kutyás sportokat űzni: obedience/dogdance, nyomkeresés, agility, flyball, frizbi, trükköket tanítani neki és sokat játszani.

Sajnos van egy mozgásszervi betegségem, ami miatt nem tudok napi szinten hosszú kilométereket sétálni, futni pedig egyáltalán nem tudok, ezért keresek olyan kutyát, akit mentálisan is le lehet jól fárasztani és szeret is tanulni és olyan sportot, ami vezényszóra "működik", nem nekem kell rohangálni vele/utána, viszont ő jól kimozogja magát benne.

Természetesen a hétköznapokban lenne napi 2x45 perc séta és 2x15 perc eü séta + más kutyákkal összehoznám játszani(napi másfél óra) + labdáznék, frizbiznék vele(napi fél óra) + trükkök tanításával és benti játékkal(pl kötélhúzás, jutifalat keresés, snack-labda, játékok dobálása, szalonnaillatú buborékfújó, lézer, interaktív játék) foglalnám le(napi 2 óra cicákkal együtt). Ezen kívül, ha épp nem vagyok számára "kéznél", van két nagyon játékos, hiperaktív, őrült cicám, akikkel együtt tudna játszani és természetesen volnának más játékai, rágcsái is, amivel elfoglalhatja magát.

Először mudit akartam, mert magyar fajta és csodálatos természete van, de lehet, hogy ő már nagyobb ahhoz, hogy a lakásban aktívan tudjak vele foglalkozni és a cicákkal tudjon játszani, ezért jutott eszembe a jack russell terrier, aki amúgy nagyon helyes kiskutya.


2022. júl. 18. 17:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

Hat munkakutyad ne is legyen. Mas fajtaban tudsz gondolkodni szerintem. Mudiban, jack russelben, csak azért mert cuki, abban ne.


Utso: obedienceben is kell futni, meg temposan menetelni. A vizbe ugras neve pedig a “dock diving” :!

2022. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb bajom, hogy először egy menhelyes keverék kutyám volt, de most nem lehet, mert ha az is olyan keverék, hogy nem tudom kielégíteni az igényeit a betegségem miatt, akkor mit csinálok? Meg a cicákat is féltem egy ismeretlen előéletű kutyustól.
2022. júl. 18. 17:41
 13/21 A kérdező kommentje:
Ő is a menhelyen olyan nyugodt volt, mint egy terápiás arany retriever, a gondozók is mondták, hogy mindig ilyen nyugis volt, ilyen a természete. Aztán egy hónappal az örökbefogadása után hirtelen kinyílt előtte a nagyvilág, érdekelni kezdte minden és napi 4 órákat rohantam utána a sétáknál. Na ez most nem működne.
2022. júl. 18. 17:43
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Mudi szerintem lakásba nem nagyon való, nagyon robbanékony, ugatós fajta, a mindenféle zajtól csak folytonos készültségben lenne és túlstresszelné magát.


A terrier meg nem minden esetben kooperatív, ha rövid távon neki úgy jó, bepróbálkozik a szabályok áthágásával. Tapasztalatból beszélek, mert van jack russellem, aki amúgy agilityzik.


Én inkább az uszkárokat vagy a lagottót ajánlanám, ők kooperatívak, jól taníthatóak, lehet velük sportolni és a városban is remekül helytállnak (persze amennyiben jó helyről vannak).


A sportod amúgy szerintem a hoopers, esetleg még a frizbi, obed, dog dancing vagy flyball, amiket írtál is.

2022. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
A spitz miért nem jó? Akkor anyukádnak is meglenne az öröme, mert cuki, kicsi, ebben hasonlít a bichonra, viszont neked meg meglenne a tanítás öröme, mert ők ezt nagyon igénylik. Futni nem kell velük. Mondjuk nem olcsó fajta, de van fajtamentésük is.
2022. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Uszkárt javasolnám. Törpe vagy közép méretet.
2022. júl. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
#16 nagyon cukik
2022. júl. 18. 19:06
 19/21 A kérdező kommentje:
Spicc nagyon ugatós, inkább uszkár vagy havanese.
2022. júl. 18. 19:30
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz ugatós kutyát, hogy jutott eszedbe a mudi?
2022. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!