Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi vagy jack russell terrier...

Mudi vagy jack russell terrier? Vagy ajánlanátok más fajtát?

Figyelt kérdés

Panellakásban lakom és szeretnék egy olyan kutyát, akivel lehet kutyás sportokat űzni: obedience/dogdance, nyomkeresés, agility, flyball, frizbi, trükköket tanítani neki és sokat játszani.

Sajnos van egy mozgásszervi betegségem, ami miatt nem tudok napi szinten hosszú kilométereket sétálni, futni pedig egyáltalán nem tudok, ezért keresek olyan kutyát, akit mentálisan is le lehet jól fárasztani és szeret is tanulni és olyan sportot, ami vezényszóra "működik", nem nekem kell rohangálni vele/utána, viszont ő jól kimozogja magát benne.

Természetesen a hétköznapokban lenne napi 2x45 perc séta és 2x15 perc eü séta + más kutyákkal összehoznám játszani(napi másfél óra) + labdáznék, frizbiznék vele(napi fél óra) + trükkök tanításával és benti játékkal(pl kötélhúzás, jutifalat keresés, snack-labda, játékok dobálása, szalonnaillatú buborékfújó, lézer, interaktív játék) foglalnám le(napi 2 óra cicákkal együtt). Ezen kívül, ha épp nem vagyok számára "kéznél", van két nagyon játékos, hiperaktív, őrült cicám, akikkel együtt tudna játszani és természetesen volnának más játékai, rágcsái is, amivel elfoglalhatja magát.

Először mudit akartam, mert magyar fajta és csodálatos természete van, de lehet, hogy ő már nagyobb ahhoz, hogy a lakásban aktívan tudjak vele foglalkozni és a cicákkal tudjon játszani, ezért jutott eszembe a jack russell terrier, aki amúgy nagyon helyes kiskutya.


2022. júl. 18. 17:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Mèg az is kèrdès, hogy hàny èves vagy, es mi ez a betegseged. Illetve, hogy mo celbol szeretnel kutyat.


Mert nekem eszembe jutott, hogy lehet segitokutya kene neked. Erdemes lenne megprobalni, nem?

2022. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!