Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya együtt tartásával...

Két kutya együtt tartásával kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos nagy testű keverék kan kutyám. Szeptemberben ivartalanítva lesz. Eddig nem mutatott domináns viselkedést, inkább félős volt más kutyákkal, idő kellett neki az oldódáshoz. Suliban találkozott csak más kutyákkal, más kutyás társaságba nem járunk. A szomszéd kutyákat érdeklődve szemléli a kerítéseken át, és a testhelyzeteiből, reakcióiból úgy látom, játszana velük. Arra gondoltunk, hogy menhelyről örökbefogadnánk mellé egy kispajtást, akivel játszhatna. Még nem ismertettük össze egyikkel sem, nincs konkrét kiszemeltünk, de a férjem az egyik állatvédő szervezet kutyái között kiszúrt egy alomnyi foxi keveréket, és nagyon tetszenek neki. Van két kölyök, ami különösen, mindkettő kan.

Szerintetek mekkora sikerrel szoktatható össze két kan kutya?

Van tapasztalatunk több kutya együttélésével kapcsolatosan, de ők ivartalan szukák voltak, velük nem volt gond.


2022. júl. 21. 13:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt nem írtam, hogy attól függetlenül, hogy a kutyám ismeretlen kutyákkal(főleg nagyobb testűekkel) kezdetben félénk, egy nagyon kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű, és barátságos kutya.
2022. júl. 21. 14:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Foxit illetve foxi keveréket akkor tartsatok ha a tengernyi időnél is több van egy kicsit.


Én a helyetekben inkább szuka irányába nézelődnék.

Lehet együtt tartani két kan kutyát, de gyakrabban adódik probléma, mint két ellentétes ivarú kutyánál.

2022. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Három kutyám van, két kan, egy szuka, teljesen jól elvannak.


Szukával viszont tényleg kicsit nagyobb eséllyel lesz sikeres a dolog, ivartalanítani meg úgy is kötelező, ha menhelyről hoztok kutyát.


Ha van olyan ismerősöd, kérd meg, hogy vigye el hozzátok a kutyáját, mert a saját területen néhány kutya másképp viselkedik.

2022. júl. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A #3-as tanácsot mindenképp fogadjátok meg, nézzétek meg, hogyan reagál a saját területén idegen kutyára.


A másik, hogy én még várnék vele egy kicsit, 8 hónapos nagytestű kutya még csak most fog kamaszodni, most fog kialakulni a személyisége, ilyenkor amúgy is kicsit meghülyülnek a kutyák, feszegetik a határokat, kísérleteznek, hogy meddig mehetnek el és ilyenkor jellemzően több foglalkozást igényelnek, hogy felnőttként is együttműködőek legyenek.


Végül pedig azt gondolnám végig, hogy a meglévő kutya mennyire stabilan tudja azokat a dolgokat, amiket napi szinten elvártok tőle, mert ha már tudja, akkor az új kutya is könnyebben veszi át ezeket, ha még neki is vannak marhaságai, akkor nyilván ezeket a marhaságokat a kicsi is könnyebben eltanulja.

Nekem az idősebb kutyám 3,5 éves volt, mikor jött az új, ekkor már úgymond készen volt, tökéletesen együttműködő és engedelmes, amiket a kicsi is tök jól ellesett tőle, de még így is lazult kicsit a fegyelem,amíg a kicsi kölyök volt.

Nálunk egyébként idősebb ivartalan szuka és fiatalabb ivaros kan (kiállítási céllal) a felállás, de még így is voltak súrlódások, amiket el kellett rendezni, a kan nyilván dominánsabb, de ezt sikerült úgy helyretenni a fejében, hogy a szuka a főnök, így a kicsi is az ő döntéseit követi, ami nekem kényelmesebb, hiszen a szukában már ezer százalékosan megbízom.

2022. júl. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!