Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kozmetikaigényes kutyák...

Kozmetikaigényes kutyák gazdái! Hogyan oldjátok meg, hogy a kutya szeresse a fésülést, szőrápolást?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy 2 év alatt 4 kozmetikust "fogyasztottunk el" (na nem szó szerint :D), mert sokan nagyon durván bántak a kutyával, hiába maradtam ott vele, hiába hagytam ott, volt aki olyan röviden kötötte fel a nyakát, hogy a kutya órákig mozdulni sem tudott, meg olyan is, aki véresre tépte a bőrét trimmelés címszóval... nyilván ezek után a kutya retteg, ha meglátja a kozmetikai asztalt és utálja az egészet. Volt egyébként egy nagyon szuper kozmetikusunk is, ő egész jól meg tudta nyugtatni, hagyta pihenni közben és nagyon ügyelt, hogy fájdalommentesen csinálja, de ő meg az ország másik felére költözött.

A másik, hogy otthon is muszáj fésülni, karban tartani a szőrét, főleg ebben a nyári időszakban naponta át kell fésülni. Én próbálom nagyon óvatosan csinálni, de hozzáértés nélkül nyilván ez elég lassan megy, másrészt én sem tudom teljesen fájdalommentesen. Sokat sétálunk erdőn, mezőn, úsztatom is és ilyen helyeken mindig tele lesz apró bogáncsokkal, amit nagyon nehéz utána kiszedni. Ahogy meglátja a fésűt a kezemben, már menekül a helyére, nagyon utálja, ami napi szinten így borzasztó. Van ötletetek, hogy hogyan tudnám kicsit megszerettetni vele? Vagy már ennyi rossz élmény után esélytelen?



2022. júl. 22. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor nyáron direkt rövidre nyíratom, hogy ne kelljen ezzel bíbelődni. Amúgy adj neki egyből jutifalatot és nagyon dicsérgesd, szeretgesd, ha hagyja magát fésülni. Ne erőltesd, de azért ne is hagyd elmenekülni, tarts kis szünetet és nyugtasd meg, ha próbálna elszaladni.
2022. júl. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kedvenc nasijával bármiről meggyőzöm a kutyusom. :D

Nyilván az elején nehéz, főleg, hogy a tiédnek vannak traumái is. Közben beszélj hozzá kedvesen, simogasd, adj jutalomfalatot, néha tarts szünetet. Idővel alakulni fog.

2022. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!