Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A terelőkutyák hogy bírnak...

A terelőkutyák hogy bírnak ilyen melegben dolgozni (mudi meg sinka)?

Figyelt kérdés

Most láttam a buszról egy nagy nyájat. Egy juhász, 1 mudi és egy sinka. A tűző napon,árnyék, víz sehol!

Még sétálni se viszem a kutyám ilyen melegben,nemhogy dolgoztatnám..


2022. júl. 22. 17:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzátenném,dolgozó mudi volt,nem ilyen nagy szőrű kiállítási. De akkor is..
2022. júl. 22. 17:19
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert az őseiktől stabil szervezetet örököltek. Nem kiállítási alomból kerültek oda.

Nem tudom, láttál-e pl építőmunkásokat, és egyéb szabadban dolgozókat?Igaz, emberek, nem kutyák, de aki a légkondis lakásban , munkahelyen, autóban éli a napjait, az első órában elalélna.

2022. júl. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pintér László ***** válasza:
67%
Ilyen a genetikájuk, anno így lettek szelektálva és tenyésztve. Meg hát meg is szokták, ha ebben a munkakörben élnek. Meg a bunda lehet valamelyest a hő és a napsugarak ellen is szigetel valamennyit. De ebben nem vagyok biztos.
2022. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Megszokták. Egyébként a gazdájuk felelőssége lenne, hogy úgy válassza meg a legelőt, hogy azon legyen megfelelő vízellátás és árnyékos hely a hűsölésre. Nem csak a kutyáknak, hanem a haszonállatoknak is.


Aki genetikáról beszél, az fogalmam sincs mire gondol. A fizikai valóságot nem tudja felülírni a genetika.

2022. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
A buszról nézve nem biztos, hogy jól ítélted meg a helyzetet, lehet, hogy van víz, csak egy kicsit távolabb, vagy a buszról nézve takarásban. Illetve egy nyáj mozgásban van, nem egy helyben állnak egész nap.
2022. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Mikor kovid volt és online oktatás, suli mellett elmentem egy kutyás helyre dolgozni, kb héti 4 napot és kb 8-15ig voltam szinte végig kint.

Azt vettem észre, hogy télen nem fázom, a legdurvább mínuszban is elég volt két pulcsi, nyáron meg a 30+ fokban is vígan elvoltam, mentem össze -vissza a kifutók között a tűző napon és nem volt semmi bajom.

A kutyák is hasonlóan hozzászoknak.

2022. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Na mi van, mi lepontozni való van a válaszomon? Vezessétek már le hogyan befolyásolja a genetika a hőmérsékletet, ha már ennyire jól tudjátok!
2022. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

7-esnek

Nem a hőmérsékletet befolyásolja a genetika, hanem a kutyák tűrőképességét.

2022. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

1: a mudinál nem vàltak el a munka ès a show vonalak, csak van itt egy vàlaszolo egy mudi keverekkel, aki szaporit is es erre veri a nyàlàt hogy a szapis korcs az àm az igazi 😂😂😂

2: minden mudi jol birja a meleget. A mi tk-s mudijaink is dolgoznak melegben, a bundajuk hüti öket.

2022. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De,sajnos elváltak...Sajnos sok törzskönyves mudi ideggyenge,csak a küllem számít a kiállításokon. Járok elég kiállításra,látom.


Valamint azt vettem észre,hogy a dolgozó és kiállítási mudik alkata is kezd eltérni egymástól.


A dolgozók nagyobb méretűek kevesebb szőrrel,kissé nagyobb szőrrel.

A kiállítási mudiknál a kis fej,kis méret,nagy szőr a menő. Sajnos.


Én itt járok el a Hortobágy mellett busszal. Egy olyan mudi sincs a pusztán a juhok mellett,mint a kiállításokon.

2022. júl. 24. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!