Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak jó munkavonalú magyar...

Vannak jó munkavonalú magyar terelőkutya tenyésztők?

Figyelt kérdés

Nekem nem kell csak kérdezem. Igazából azért érdekel, mert benn vagyok egy haszonállatos csoportban facebookon, ahol sokaknak vannak juhai és hozzá terelőkutyái is, de nem hiszem, hogy túl sok közülük, akinek törzskönyve is van.

Lehet, hogy rosszul gondolom (ezért is tettem fel a kérdést), de szerintem az igazi, jó munkakutyák nem tenyésztőtől kerülnek ki.

Pl most tudtam meg ebből a csoportból, hogy van olyan kutya, hogy májzli, de ott van a sinka is. Még csak nem is elismert fajták, mégis elvileg nagyon jó terelőkutyák.


2018. máj. 13. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A terelőkutyákat így is szelektálták az évszázadokon át, nem küllemre hanem jellemre tenyésztették őket. A bordernek például ezért van tucatnyiféle fülállás fajta, színvariáció és szőrhosszúság változat.

Ha jól tudom a sinka nem is FCI által elismert fajta, tehát nem is törzskönyvezik. És nem is akarják, mert pont múltkor láttam egy ilyen kis doku filmet a tvben róla, hogy ha elfogadott fajta lenne felkapná a divat és tönkretennék a terelésre tenyésztett és használt munkakutyát azzal, hogy elkezdik küllemre meg mások igényeire tenyészteni.

Bármelyik kutya lehet kiemelkedő a terelésben, ha megvan benne az ösztön, nem törzskönyvön múlik.

2018. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kifejezetten munkavonalas kennelek. Ott nem a küllem, hanem az ösztönkészlet, a munkakészség az első, elsősorban ilyen versenyekre is járnak.

Magyarországon is van több ilyen, terelésre szakosodott tenyésztp pl. mudi, border, beauceron fajtából.

2018. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!