Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szomszéd a saját telkén...

Ha a szomszéd a saját telkén halálos sérülést okozott a kutyámnak, mert azt állítja, hogy megtámadta, mit lehet tenni? Nincs rá bizonyíték.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kellett volna átmennie, de azt állítja, hogy megtámadta és ezért adott neki, de úgy, hogy a kutyán már nem lehetett segíteni. Viszont nem tudja bizonyítani, hogy tényleg megtámadta, de az ellenkezőjét sem.


Ilyen esetben mit lehet tenni?



2022. júl. 22. 19:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem a tagadást kell bizonyítani, mert azt nem lehet, hanem az állítást. Ügyvédet kérdezz, itt nincsenek.
2022. júl. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem akarod, hogy téged is előszedjenek, amiért a kutya a szomszédhoz átment, ahol semmi keresnivalója, ugyanis köteles vagy a kutyád szökését megakadályozni, akkor inkább maradj csendben, és gondoskodj róla, hogy a kutya többé ne szökhessen ki.
2022. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
27%

“ Ha nem akarod, hogy téged is előszedjenek, amiért a kutya a szomszédhoz átment, ahol semmi keresnivalója, ugyanis köteles vagy a kutyád szökését megakadályozni,”


Én bevállalnám, büntessenek meg, mert kiszökött, de az állatkínzó se ússza meg. (Eleve az nagyobb tétel)

2022. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

“ önvédelemből bizony úgy tudom megteheti még emberrel is.”


Nézik az arányosságot. Ha mondjuk hőzöngve neked megy, akkor nem ölheted meg, azzal a címszóval, hogy te azt hitted, az életedre tör.


Tartott nekünk előadást egy izraelt megjárt biztonsági ember, ő mesélte, hogy ha kést fog pl rád és te ragadod meg a késes kezét mielőtt ő tényleg támadott volna, akkor az btk. kategória, főleg ha van ott haverja, aki ezt tanúsítja is.


Ennyiből az usa jobb lehet, mert ott megelőzheted (épeszű ember ugye erre törekedne, nem pedig a kivárásra, hogy vajon szúr-e vagy nem)

2022. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

13 a saját telkén volt és nincs bizonyíték arra, h a kutya valóban nem támadta e meg.

Szóval itt a gazdát jelentik fel és ennyi.

2022. júl. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
79%
Hányszor szökött már ki a kutya? Nem hiszem, hogy egyetlen esetre így reagál valaki, valószínűleg nem az első, és gondolom, a kutya sem volt rendesen megnevelve.
2022. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
2022. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
21%

15 😂


Attól még az állatkínzás állatkínzás, még akkor is, ha te kutyagyűlölő vagy. A gazda szabálysértést követett el, a kínzó bűncselekményt, mert aránytalanul lépett fel a kutyával szemben. Ha egy pitbull vagy igazi veszélyes kutya lett volna, akkor hadonászhatott volna bármivel.

2022. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
90%

Tehetsz feljelentést, mert ez nyilván állatkínzás. És a kihallgatáson majd remélhetőleg ténylegesen kiderülne, hogy támadott-e a kutya.


De kétlem, hogy végig járod ezt az egészet. Ha még annyira sem volt fontos neked a kutyád, hogy vigyázz rá, kétlem, hogy perre vinnéd a megölését. Inkább ne tarts többé állatot, ha ilyen szintig nincs benned felelősség tudat!

2022. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
33%

19# felelősségtudat egy szó.

Egyébként felületes vagy, mert egy momentumból ítélsz meg másokat.


Nekem pl. 2 nyaram ráment, hogy előkészítsem, alapot ássak az egész telek körül (hogy ne tudja kiásni se magát ha olyan lenne), kerítést építsek, kennelt építsek stb., alsó hangon is vagy 2-3 millió anyagárral. Majd hoztam a kutyát. És 4 évesen egyszer a feleség mellett kifutott, szerencsére otthon voltam, és hozzám egyből visszajött.


De szerinted, felsőbbrendű megmondóember szerint, akkor nekem sem való kutya, mert nem elég fontos.

2022. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!