Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldről származó kutya...

Külföldről származó kutya esetén hogyan lehet bizonyítékot szerezni, hogy ivartalan, ha csak el van kötve?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy leselejtezett szolgálati kutyát. Az a probléma, hogy abban az országban, ahol most élünk iszonyatos mértékű ebadót kell fizetni ivaros kutya után. Ahonnan hoztuk, azt mondáka, a kutya el van kötve, viszont ezt ők is csak onnan tudták, hogy akitől vették, mondták nekik. A kutyát eredetileg belgiumban képezték ki. Próbáltuk elérni a belga kiképzőt, de nem sikerült. Néztem belga chip adatbázisban, megvan a kutya, de semmilyen adat nincs ott arról, hogy ivaros-e. Az útlevele szerint egyébként Hollandiában született, megtaláltam az állatorvos nevét és címét, aki kiállította. Érdemes vele beszélni? Vagy mit lehetne tenni?
2017. júl. 12. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítva volt valaha is akkor annak nyoma van. Ha a chip alapján nem találtatok az adatbázisban semmit erről, akkor ha még valami kontár orvos ivartalanította is, az adóhoz nem tudod ezt igazolni.
2017. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az elkötés úgy sem a legmegfelelőbb megoldás a kutyának. Megcsináltatod a teljes ivartalanítást---egyszeri kiadás--- és onnantól nem kell adót fizetned.
2017. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom. :( Azért még próbálom elérni a belgákat, hátha tudnak segíteni, de ha nem, hát nem. Mondjuk a microchip adatbázisban nem találtam nyomot semmilyen orvosi beavatkozásról, még az oltásról sem. Tehát lehet, hogy ezeket az adatokat csak orvos nézheti meg?
2017. júl. 12. 20:55
 4/9 A kérdező kommentje:
Jövőre elköltözünk innen, ott szeretnénk megcsináltatni rendesen, mert ott minden sokkal olcsóbb. Persze ha nincs más megoldás, ez is jó, de jobb lenne, ha meglenne az igazolás
2017. júl. 12. 20:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Na jó, megnéztem most konkrétan az árakat, szó sem lehet arról, hogy ebben az országban ivartalanítsuk a kutyát, kb 3x annyiba kerül, mint maga az éves adó, szóval majd költözés után megcsináltatjuk. Így is többe van már a kutya költöztetése, mint az embereké. Persze nyilván van tartalék baj esetére, de az ablakon pénzt azért nem szeretnék kidobni.
2017. júl. 12. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Beviszed az útlevelét egy állatorvoshoz, ő majd utána néz.


Magyarországon sem látszik minden egy laikus számára az adatbázisban.

2017. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak az orvos látja ezeket. Azt feltételeztem, hogy orvossal nézettétek meg. Vidd el egy orvoshoz mond el neki, hogy mi a helyzet és megnézi neked.
2017. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Voltunk állatorvosnál, pont ez a gond, hogy ő nem látja.
2017. júl. 13. 05:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Ultrahang vizsgálat nem került szóba? Látszana,hogy megvan-e a méhe. Utána kiadhatna igazolást róla.
2017. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!