Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya telken tartására vonatko...

Kutya telken tartására vonatkozó szabályok hogy vannak? Illetve a kerítés építési szabályok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a kutya szökik.


A kutya telken tartása akkor is a mi felelősségünk, hogyha a szomszéd nem csináltatja meg a kerítését és ott megy át?



2022. júl. 23. 19:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

A kutya nem szökhet! Soha, egyetlen egyszer sem! Akkor sem, ha semmilyen kerítés nincs! Nem kell a szomszédra mutogatni, ez kizárólag a ti felelősségetek! Az meg a gerinctelenség teteje, hogy egy agresszív kutyát engedtek szökni!


Remélem egyszer úgy megbüntetnek titeket, hogy még a házatok, kocsitok, utolsó mobiltelefonotok is rámegy. Sajnos börtön nem jár ezért, de egyszer a kutya olyan embert támad meg, olyan balesetet csinál, hogy sok milliós kártérítést kell fizetnetek. Nagyon megérdemelnétek!

2022. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Addig-addig szorakoztok, ameddig a kutyat elutik vagy megmergezik a folyamatos szokes miatt.


Kell ez?

2022. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
Foglalkozni kell a kutyával, és akkor nem lesz "traumatizált", mint írtad.
2022. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, ha te lennél a kutyátlan szomszéd és melléd költözik valaki egy szökős kutyával, akkor szerinted a te dolgod lenne, hogy más kutyája miatt építs kutyabiztos kerítést? Nagyon nem.

Mi kihúztunk a meglévő kerítés mellé új, magasabbat a saját oldalunkon, aztán ennyi.

2022. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A kerítésépítési kötelezettség kimerül abban, hogy ha kihúz egy 1 m-es valamit, akkor oké. Az meg már teljesen abszurd, hogy az esetlegesen a kutyád által szétszedett részeket neki kelljen foltozgatni.


Képzeld el a fordítottját: ha a másik szomszédotoknak lenne egy nagyon szökős, mindent átugró, átmászó minden alatt átbújó kutyája, akkor ti dalolva "dobnátok ki" milliókat egy megfelelő kerítésre?

2022. júl. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%

14 Te kertesben élsz? Mert akkor tudnod kell, hogy a két oldalkerítésből az egyik a te kerítésed, a másik a szomszédé. Nálnuk pl a telek jobb oldalán lévő a mi felelősségünk, én lejavítottam a bal oldalit, mert itt-ott lyukas volt, a szomszéd nem bánta.


15 Én sehol nem láttam, hogy azt írta volna a kérdező, hogy az ő kutyája szedte szét a kerítést...

2022. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

" Te kertesben élsz? Mert akkor tudnod kell, hogy a két oldalkerítésből az egyik a te kerítésed, a másik a szomszédé. Nálnuk pl a telek jobb oldalán lévő a mi felelősségünk, én lejavítottam a bal oldalit, mert itt-ott lyukas volt, a szomszéd nem bánta."

Félreérthetően fogalmaztam, de azért bíztam benne, hogy így is átmegy a lényeg... ezek szerint nem. A "saját oldalunkon" úgy értendő, hogy a telkemen belül mind a 4 oldalon, körben új, magas kerítést húztunk ki.

2022. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Kérdésedre a válasz.

Kerités építési szabályok, a jogszabály elő írja, hogy két telek között köteles keritést építeni, kivéve ha a szomszédok nem tartanak rá igényt, ha van keríttés az eggyik oldal pl a jobb a te kötelességed, hogy legyen. A bal a szomszédé és azt neki kell rendben tartania. És erre te fel hívhatod a figyelmét, hogy az általa biztosított kerítés hibás, és mi előbb javítsa meg,épitse újra.

Ezen felül elől,hátúl nem vagy köteles kerítést építeni.

Kutyára vonatkozó jogszabály,

Aki kutyát tart , köteles a telkén belül tartani bármi áron (kivéve lánc) ezt eltörölték a 2021 állatvédelmi törvényben semmilyen állatot nem lehet láncon tartani.

Egyben a kettő.

Ha nem a kutyád tette tönkre a szomszéd kerítését hanem az idő múlása,vagy valami más, és úgy látod,hogy ha meg lehetne oldani azt hogy a kutya ne szökjön azzal, hogy meg csinálja a kerítést akkor kötelezheted rá. Mivel az a kerítés nem a te tulajdonod te magad nem javíthatod meg, csak szó,írásbeli engedélyel .de ha esetleg a szomszéd meg foltozza a kerítést és utánna a kutya szétszedi , mert már meg szokta,hogy ott megy ki , te köteles vagy a saját kutyád rongálását helyre hozzni.

Személyes javaslat .

Ajánlom a láthatatlan kerítést,amely direkt szököd kutyákra lett ki alakítva, van egy modem két nyilással, bele rakod a vezetéket amit adnak hozzá , körbe húzod az udvaron a föld alatt 4 cm rel és a másik végét bele dugod a modem másik nyilásába, a kutyádra fel rakod a nyakörvet amit adnak hozzá, és be kapcsolod. Ha a kutya 2-3 méterre meg közelíti a vezetéked a nyakörv el kezd sípolni. Minnél közelebb megy annál hangosabban, és ha elég közel ért a kábelhez meg a nyakörv meg rázza, lehet előszőr rossz fele kezd el futni az ijetségtől, de egy hét alatt meg tanulja hogy az neki tiltott terület, és igazából utánna 1 honap után szét lehet szedni a rendszert mert nem lesz rá szükség.

2022. júl. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem az ő tulajdona az adott kerítés, hanem az Ő feladata annak megépítése és karbantartása. Ha ezt elmulasztja a másik szomszéd is jogosult azt rendbe tenni. Nálunk ez volt a vita, és a jegyzőtől kértünk állásfoglalást.
2022. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!