Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadnátok egy menhelyi...

Örökbefogadnátok egy menhelyi kutya testvérét a "kiszemelt" helyett?

Figyelt kérdés

2 felnőtt kutyáról van szó, testvérek. 1x már látogattuk őket és augusztus elején mentünk volna másodjára, mert meghoztuk a döntést, hogy melyiket szeretnénk örökbefogadni. Ma viszont örökbefogadták az általunk kinézett kutyát. A testvére még a menhelyen van. Igazából egyformák, csak a színük más.


Lehet furán hangzik, de nekem nem tetszik a másik kutya színe. Persze, biztosan megszoknám, de azért csak 14-16 évre választok társat és úgy érzem, hogy külsőre is tetszenie kéne.


Ti örökbefogadnátok ilyen esetben?



2022. júl. 25. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Ha ilyen felszínes vagy, akkor keress olyat, akit tudsz majd szeretni is, nem csak megszokni.
2022. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Szegény kutyának légyszives tégy egy szívességet, és ne fogadd örökbe ha ilyen felszínes vagy.
2022. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem keress masik kutyust, szemelyiseg es meret alapjan valassz, illetve mennyire illetek ossze. A kulso csak egy plusz. Nagyon sok kutya van meg a menhelyen, boven talalsz olyat, amelyik tetszik:)
2022. júl. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem még ne döntsetek az örökbefogadásról, ha ennyire vaciláltok, menjetek, sétáljatok, esetleg nézzetek meg másik kutyát is. Gondolom, akik örökbe fogadták, már többször voltak, ti csak egyszer, lehet, hogy nem is passzolna a családba jellemre sem.
2022. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3%
Ha alapvetően egy kutyára készülsz, semmiképp se vigyél haza kettőt
2022. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Olyan kutyust válasz ami neked tetszik, ne olyant aki nem tetszik. Mert akkor nem lesz meg az a bizonyos kötődés, a kutya ezt érzi. Nem lenne jó neki sem.
2022. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ne, valami oka volt hogy eredetileg a másikat választottátok. Csak azért, mert nincs ló jó a szamár alapon vinnétek haza, ne. Ismerkedjetek meg más kutyákkal is.


Lehet hogy le leszek pontozva, de nálam a kinézet is számít, ha megfogott ránézésre, akár amiatt hogy kajla füle van, vagy szép bundája, már elkezdek vele megismerkedni. Ezután kiderül összeillünk-e, ha nem, természetesen nem ragaszkodom hozzá, mert nem a külseje az első szempont.


Egyébként erre idepasszoló sztori, gyerekkoromba dönthettem milyen kutyánk legyen, a feltétel az volt, hogy kistestű benti kutya. Én meg nem a csivavát mondtam nyilván, hanem azt hogy yorkshire terrier legyen, persze bele se gondoltam semmibe, csak abba hogy ezüst színű a bundája, és hogy a suliba ez a menő. Végül évekig volt egy tündéri yorkink akit bár a kinézete miatt választottam, tökéletes volt.

2022. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!