Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ötleteket adnia...

Tudnátok ötleteket adnia kiskutya ágyról való letiltására?

Figyelt kérdés
Nem annyira egyszerű a történet mert egy még csak 14 hetes Shiba Inuról beszélünk. Hallgatrám ha azt mondom, hogy nem. Tehát amikor a szobában vagyok és látom, hogy elkezdi nézegetni az ágyat akkor szólok már neki és oda se megy. De ahogy kimegyek a szobából rögtön megy fel, lelop valamit, ma pedig már azt láttam, hogy ott heverészik. Szóval a probléma azzal van amikor látja, hogy nem vagyok jelen akkor rögtön megy fel. Sajnos, nem megholdható, hogy a kutya másik szobában legyen. Valakinek, bármi ötlet, hogyan lehetne erről leszoktatni?

2022. júl. 28. 07:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
hallgat rám* :D
2022. júl. 28. 07:32
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
El kellene érni hogy falkavezérnek tekintsen. Most alatta állsz a rangsorban.
2022. júl. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Néha az emberek csak odavetik ezt a mondatot és gondolják, hogy ez megmagyaráz mindent :D Mondom, hogy 6 hete mit csinálok az első naptól kezdve (tudván, hogy Shibám van és nem kutyám) Elsőnek megyek le-fel a lépcsőkön, elsőnek megyek ki-be a lakásból (lépcsőházból is, de valójában minden ajtón, kapun, szűk helyen), sosem jöhet fel az ágyra, a kanapéra se. Minden magas hely csak az enyém. A kajára várni kell (már ott tartunk, hogy amíg nem mondom neki, hogy mehetsz addig szépen ül és vár). A játékot én kezdeményezem és én is fejezem be. Sokszor elviszem a konyhába evés előtt, hogy lássa, hogy én eszek hamarabb (ha nem viszem el akkor nem is látja általában, hogy eszek). Amikor rosszul viselkedik akkor csak fujj és nem van 5-6x ha ez nem elépg akkor kap a fenekére egy újságpapírral vagy petpalackal (nyilván nem nagyot csak, hogy abba hagyja). A cipők le lettek tiltva, nem rágja őket. Nem tudom mit tudnék még ezen kívül a nagykönyv szerint csinálni :D
2022. júl. 28. 07:56
 4/11 A kérdező kommentje:

Én azt látom, hogy rosszalkodni akar, meg hamar elunja magát. Az egyetlen ami eszembe jutott, hogy hagyok neki az ágyon valamit amit elcsenhet mikor nem vagyok ott és befújom/bekenem valami erőspaprikás/chillis cuccal és akkor majd rájön, hogy nem olyan vicces az :D De elsősorban olyanok véleményére voltam kiváncsi akik esetleg megküzdöttek ugyan ilyen problémával.


Jah és kuytasuliba is fogunk menni csak lekéstem a júliusi tanfolyamot az oltások miatt.

2022. júl. 28. 08:00
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez még csak a fiatalságából eredő bolondozás.

Egyébként azt is megpróbálhatod, hogy úgy teszel mintha kimész a szobából, de elbújsz az ajtó mögött, és figyeled őt fél szemmel. Abban a pillanatban mikor felugrik, vagy készül felugrani, rá kell szólni. Ezt ha csinálod folyamatosan, akkor egy idő után le kell hogy szokjon róla.

Egyébként mikor mi örögbefogadtuk a két kiskutyánkat, nálunk is le voltak tiltva a kanapéról. Manapság meg már együtt szoktuk szundizni ott :))

2022. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kanapéról eredetileg nem akartam letiltani de féltem, hogy akkor az ágy se lesz tabu, így most oda se mehet. Legalábbis egyelőre. :D
2022. júl. 28. 08:26
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

A falkaelmélet bukott dolog, a kitalálója is elismerte, szóval felejtsük el, hogy hol állsz a rangsorban. Egyrészt a kutyák nem falkában élnek, a farkasoknál egy "falka" igazából egy család, másrészt még ha "falkásodnak" is, nem alkot egymással falkát két különböző faj, tehát kutya és ember nem falka.


Kérdező, még fiatal a kutyád, és a shibáról azt hallottam, hogy makacs, önfejű, viszont a jó, hogy hallgat rád, ha rá szólsz, hogy nem, és nem megy fel, vagy ha lejön, ha azt kéred, ezt tartsd meg. A kanapéra, ha van külön, nyugodtan engedd fel, ott legyen játék, lazulás, az ágyról pedig mindig tiltsd vagy ha már ott van, parancsold le. Mindig jutalmazd is, ha megfelelően viselkedik, nyugodtan mehet a jutifalat vagy játék vagy nagy dicséret, ha szót fogad és nem megy fel vagy ha lejött az ágyról. Majd meg fogja szokni, hogy a kanapén szabad, az ágyon nem szabad lenni, össze fogja kötni. Nem megy egyik napról a másikra, ez türelemjáték és idő, csak maradj következetes és ne engedj abból a szabályból, amit eldöntöttél egyszer, szóval ne hagyd rá a felmenetelt, ha mondjuk türelmetlenebb, fáradtabb vagy, mert újra kell kezdened majd. Illetve lehet az ágy mellett fekhelye, esetleg egy puha szőrmés szőnyeg (az én kutyám imádja az ilyeneket), ahol szabad neki lenni a közeledben az ágy mellett.

2022. júl. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat :)
2022. júl. 28. 09:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó cikk, érdemes elolvasni:

[link]


Nem tudom, merre laktok, de érdemes olyan kutyasulit keresned, ahol etológia alapú nevelésre építik az oktatást, és jó, ha van kutyaovi, kölyök alapozó foglalkozás is. Ott sok hasznos tanácsot kaphatsz a kiképzőktől, esetleg megoszthatjátok a tapasztalataitokat a többi gazdival, látjátok, ki mivel küzd, lehet, hogy valakinek van valami jó trükkje, ami neked nem jutott volna eszedbe, közben pedig a kutyád is szocializálódik, bandázik, fárad.

2022. júl. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most, hogy itt írták ezt a falkalméletes dolgot (lehet, hogy te :D) olvastam végig ezt a cikket pont sőt [link] gondolkodom, hogy megrendelem ezt a könyvet is. Egyébként Váci vagyok itt van 3 kutyasuli de még nem tudom, hogy olyan e amit írtál
2022. júl. 28. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!