Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ápoljátok a kutyák...

Hogyan ápoljátok a kutyák fogait? Kölyök kutyám van, elejét szeretném venni a fogkövesedésnek.

Figyelt kérdés
Milyen praktikák vannak?
2022. júl. 31. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Pedigree Denta Sticks.
2022. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Elvileg ha sokat rág nem lesz fogköves tehát ne csak alutasakos kaját kapjon, ami puha és kb. egyben lenyeli rágás nélkül.


Az étrendben persze lehetnek puhább dolgok, de vagy legyen száraz táp vagy akár BARF (ehhez nem értek, hogy miként kell összeállítani)


Kiegészítőnek vehetsz különféle fogtisztítokat. Sőt van már kutyafogkrém is.


pl.:

[link]



Orvonál mindig ellenőriztesd a fogait is , ha magától nem nézi az orvos és a kezdődő gondot mindig egyszerűbb kezelni.

2022. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem apolom kulon semmivel. Tapot eszik, ezen kivul sok termeszetes ragcsat kap (marhapata, szarvasagancs, ilyesmik).

Gyogyoruszep a foga, eddig meg fogkoves se volt soha a 6 ev alatt.


A pedigree meg a hasonlo minosegu ragos cuccokkal az a baj, hogy tele vannak nyomva sok felesleges szarral, ami nem tesz jot a kutyanak. Emelle meg nem is eleg kemeny szerintem ahhoz, hogy ertelme is legyen a ragasnak.

2022. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Adni kell neki rágókat.


Marhapata,Churpi,marha/baranyfejbőr stb


A lenyeg, hogy hetente 3x legalabb dolgozzon vmi kemennyel.


En heti 3x adok ele churpit vagy marhapatat 1-1,5 orat hagyom ragni. Ez szépen letisztija a fogakat.


En vettem mindenfele fogkefet meg ujra huzosat. Nekunk nem valt be maceras volt nehezen turte es szerintem nagyon alaposra sem sikerult. Inkabb kap ragni valót.


Dentastix es tarsai semmire nem jok. Pillanatok alatt vegez vele a kutya. Ismerosom is meg van ra eskudve hogy vacsi utan kapja a kutyaja. Olyan fogkove van, hogy lassan ingyulladasa lesz.. Na ennyit a puha ragokakrol :D

2022. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A szaraztap onmagaban nem elegendo, foleg, mivel a legtobb kutya egyben nyeli, de ha ragja is, akkor is csak azt a reszt pucolja, amit a kis tapszemek elernek, a felso reszt, az iny koruli reszt nem tudja.

Mindenkeppen kell valami nagyobb, vastagabb ragcsa, amivel sokaig elszorakozik, pl borbol keszult csont vagy igazi nagy darab csont, de akar az a mentolos mucsont is jo!

2022. júl. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Marha és borjú patát nézek majd neki, azt a curpit még nem láttam.

Eddig adtam neki sertés fület meg marha gégét, de állatorvos azt mondta ezektől hasmenése lehet úgyhogy váltani szeretnék.

2022. aug. 1. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!