Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy chiuaua-t, de...

Szeretnék egy chiuaua-t, de nem tudom hol vasárolhatnék tényleg kimondottan ilyen kiskutyát. Vagy pici testű kutyákat. Nagyon szeretnék egy kiskutyát, aminek a természete nyugodt,vagy azzá nevelhető.?

Figyelt kérdés

Valaki,segítene kb összefoglalni mivel jár egy kutya tartása?

Mikor kell orvoshoz vinni,mivel kell etetni, mikor kell kozmetikushoz vinni, milyen kiadasokkal jár?

Hogyan tudom szobatisztaságra nevelni? Pelenkát ki tesz rá? Fürdetni mikor kell? Szőrös lesz a ház?

Ilyenekre gondoltam. Akinek van kutyusa,es megosztaná velem ezeket a dolgokat.

Koszonom.


2022. júl. 31. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem te nem állsz készen a kutyatartásra.
2022. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Magyaril csivava amire gondolsz? :D
2022. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Tenyésztőtől tudsz venni, az interneten pedig minden infot megtalálsz.
2022. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Első fontos infó, hogy bejegyzett tenyésztőtől vedd és ne szaporítóktól…


Tenyésztőtől jó drága egy kutya, hát még ez a fajta.


Viszont cserébe kicsi az esély öröklött betegségre, a kutya ténylegesen fajtatiszta és nem fajtajellegű keverék, valamint mindig fordulhatsz a tenyésztőhöz segítségért… Ha valami nagyon nem várt dolog történik, vagy valami nagyon nagy EÜ probléma jelentkezik a kutyánál ami miatt nem tudod megtartani, egy tenyésztő akár visszavásárolja tőled az állatot. Egy szaporító soha, nem is legálisan birtokolja…


Nekem utcáról mentett szapis amastaff jeleggű kutyám van és eddig 3 fajtatiszta amastaff árát költöttem orvosra, 4 hónap alatt.

2022. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt tudod, hogy az oldal használata korhatárhoz kötött?
2022. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Bejegyzett kennelből, lelkiismeretes tenyésztőtől vásárolhatsz ilyen kutyát. Kell lennie törzskönyvüknek, egészségügyi szűréseknek a szülőknek, nagyszülőknek. Kiállítási eredmények is kell, hogy legyenek, de az engem nem érdekelt, fontosabb az egészségük. Rendes tenyésztő 10-12 hetesen adja oda, bár 8 hét a minimum, de egy ekkora kiskutya még nem áll készen. Igazi tenyésztő minőségi táplálékot ad a kutyáknak, attól maradnak erősek, egészségesek. 3-5x féreg hajtás, 2-3x oltás, microchip, eü kiskönyv, törzskönyv, számla, eü garancia, kezdő csomag, tanácsadás kell, hogy járjon a picihez.


Tartás: Rengeteg oldalon vannak leírások, google-ba beírod és csomót kidob.

Röviden tömören összefoglalva:

-kellenek éves oltások(veszettség elleni és kombinált vírusok elleni), havonta élősködők elleni védekezés(bolha, kullancs, szúnyog elsősorban, manapság a legjobb a Nexgard Spectra vagy a Simparica Trio nevű rágótabletták), általános éves vizsgálat(hőmérés, szemek, fülek, fogak, karmok, bunda, pocak, bűzmirigy ellenőrzés) és ha betegségre utaló jeleket látsz, megváltozik bármi, vele kapcsolatban, akkor is el kell vinni orvoshoz mielőbb.

-jó minőségű szárazeledel(pl Wolf of Wilderness, Real Nature Wilderness, Orijen, Platinum) vagy barf(nyers) szerinti etetés ajánlott(ennek komolyabban utána kell járni, de ajánlott a halak(lazac, hering, pisztráng) és a vadhúsok(őz, nyúl, fácán stb), esetleg kiegészítők, pl porcerősítő, lenmagolaj.

-kozmetikushoz nem muszáj vinni, max karomvágásra, ha nem kopik rendesen.

-szobatisztaságra úgy nevelheted, ha eleinte 2 óránként kiviszed dologvégzésre, minden evés-ivás-alvás-játék után, amikor kint csinálja, nagyon megdícséred, jutifalat is mehet, ha bent, akkor ecettel feltakarítod, az elviszi a szagot, aztán fokozatosan egyre ritkábban kell kivinni, de egy ilyen pici kutyát felnőtt korában is ki kell vinni 4-5x is napjában, mert nem bírja olyan sokáig tartogatni, vagy rászoktatod arra, hogy ha nem vagy otthon, akkor kutyapelenkára végezheti bent a dolgát.

-fürdetni akkor kell, ha nagyon mocskos vagy büdös, pl belehempereg valamibe, de ha csak simán koszos lesz eső után, azt elég sima vízzel lemosni, rendes samponos fürdetés elegendő 3-4 havonta, ahhoz pedig ajánlom a Biogance kutyasampont és balzsamot.

-csivavának hullik a szőre, de ezen sokat segít egy furminator kutyaszőrkefe és egy porszívózás 3 naponta.

-ajánlatos elvinni kutyaoviba az oltások után, majd fél éves kortól kutyasuliba, minimum a szocializációs órákra, de jót tesz neki az kezdő és haladó engedelmes tanfolyam is, akkor kapsz nyugodt, szófogadó kutyát.

2022. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Google, elso talalat:


[link]

2022. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

#7.


Ennél rosszabb linkelt talán nem oszthattál volna meg… Talán csak az lenne ennél rosszabb, ha egy konkrét szaporító Facebook oldalát linkelted volna be.

2022. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Személy szerint ismerem a cheerful lifeot es es a Beauty if Wildernesst. Kivalo tenysztok. Mi bajod veluk, utolso?
2022. júl. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csivavak nem eppen nyugodtak, meg ugy egyaltalan a kistestuek eleg sokat zsizsegnek.


Szerintem olvasgass a kutyatartasrol tobbet.


Meg vedd fel egy tenyesztovel a kapcsolatot, mindenre is valaszt ad majd :) de elotte erdemes lenne utana nezni eleve a kutyaknak, aztan fajtanak

2022. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!