Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta való nekem?

Melyik kutyafajta való nekem?

Figyelt kérdés

Napi 2-4 órát tudok sétálni vele.

Panellakásban lakom.

Közepes méretű kutyát szeretnék.

Olyan fajtát, ami idegenekkel távolságtartó, hűséges a gazdájához, szükség esetén meg is védi.

Nyugodt, kicsit lusta, akinek csak én lennék és nekem csak ő.

Közös séták, együtt alvás.

Szóval csak egy társ, akivel ketten egyek lennénk.

Csaucsaut szeretnék.

Egyetértetek?



2022. júl. 31. 14:43
A kérdező szavazást indított:
Jó választás neked a csaucsau.
Más fajtát mondanék.
7 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

,,Kutyanevelés haladóknak

Akaratos természete miatt a chow chow a nehezen nevelhető kutyák közé tartozik. Tiszta és konzekvens parancsokra van szüksége. Minden alkalom, amikor megadja magát a plüssben csillogó aranyos szempárnak, későbbi problémákhoz vezet. "


[link]


Nem csak itt, máshol is javasolják, hogy érdemes vele már kiskorban kutyaiksolába járni. Ha oda is elvinnéd szerintem nem lehet gond.

Egy gazdás, hosszas sétákat kedveli. Hol laksz igazából mindegy.

2022. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tudom, olvastam.

Nem baj, ha nem ugrál felesleges parancsokra, sőt. Az alapokat meg tudom tanítani neki, megállunk a járda végén, pórázon normálisan sétálunk, ha szabadon van, odajön, mikor hívom.

Tudom, hogy makacs, önálló, nem baj, mert ismerősöm seggbemászós németjuhásza egy percet nem bír ki a gazdi nélkül, én meg dolgozom.

Ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolnám, csak jó, ha megvan magában is. Aztán amikor együtt vagyunk, akkor viszem mindenhová.

2022. júl. 31. 15:20
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Hat az erosen szoktatas, neveles kerdese, hogy a kutya kepes-e egyedul is elleni.


Egy csau is lehet szorongasos, ha egyedul van, ha nincs fokozatosan hozzaszoktatva.

2022. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem arra értettem, hogy nem ugrál feleslegesn parancsokra, sőt a fajta leírás sem úgy érti. Ha nem megfelően neveled, problémákhoz vezet és nem az a probléma, hogy nem kezd el bukfencenzni, pörögni forogni parancsokra, hanem agresszív lehet ami nem csak rád nézve veszélyes.


Ezért javasolt a kutya iskola, hogy az alap dolgokat helyesen tanítsd meg és szintén nem az hogy ül és leül.


Minden kutya jól elvan magában ( munka/iskola idő alatt) még a németjuhász is , miért ne lenne, az is nevelés kérdése és nem hozott tulajdonsága a kutyának , hanem szerzett, tanult viselkedés.


Ettől függetlenül jó választás lehet számodra!

2022. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Menj el menhelyre, mondd el az elképzeléseidet, igényeidet.



Két kutyám, mindkettő keverék. Egyikük sem ugatós típus, leginkább akkor teszik egyszer, ha hallják apámat leparkolni. Egyikük nem szereti, ha ölelgetem, nem bírja a meleget, nem fekszik mellém, hanem a lábamhoz, míg a másik, aki úgy került hozzánk (4 és fél évesen), mint egy szobabútor, mert bántalmazott volt. Miután kivirágzott, mostanra velem alszik, mellettem, ölelve, ugyanis bírja a meleget, és a másikkal ellentétben (aki olyankor kvázi hülyének néz a szemeivel) neki nagy igénye van a tutujgatásra. Társasházban élünk, mindketten közepes méretűek. Utóbbi kutyám, aki közelebb áll a szívemhez, meg nem mondta volna róla az ember, hogy ilyen lesz. Sharpei-labrador keverék. Makacs fajta, nem a szófogadás mintapéldánya, és valószínűleg akkor sem lenne az, ha kölyökkorától nálunk van. Nagyon szereti, hogy nem bántom/bántjuk, törődünk vele... csupán attól propeller lesz a farka, hogy felé fordulok és kimondom a nevét, csoda, hogy még nem repült el a kutya.

2022. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Klimad ugye van?
2022. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Inkább választok a sintértelepről egy különleges, helyes kis keveréket.
2022. júl. 31. 19:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ertem miért kéne mindenképpen keveréket venned ha mar kinéztél egy fajtát, láthatóan megpróbáltál minél jobban utána nézni és nagyon szimpatikus számodra
2022. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!