Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajtát keresek az alábbi...

Kutyafajtát keresek az alábbi szempontok alapján?

Figyelt kérdés

- szőr mindegy

- aktív legyen, szeressen sokat mozogni

- magas őrző-védő ösztöne legyen (szeretném ilyen irányban képezni)

- bírja ha fél-egy évente költözünk (akár másik országba)


Volt már egy amerikai staffordshire terrier fajtájú kutyám és egy hozzá hasonló paraméterekkel rendelkező fajtát szeretnék a továbbiakban is. Bull típusút, és egyéb félelmetes kinézetüt nem, mert ők sok országban tiltottak, illetve sokszor olvastam már olyat, hogy hiába nem tiltott az adott helyen, hiàba van rajta póráz meg szájkosár, a rend őrei előszeretettel vegzálják az ilyen kutyák gazdáit. Én egyáltalán nem vágyom ilyesmire, se arra hogy emiatt aggódnom kelljen vagy a kutyám fajtája miatt törvényeket meg jogszabályokat olvasgassak. Az lenne az ideális ha egyáltalán nem kéne törődnöm ezzel


A méretről annyit hogy még kicsit vergődöm ezzel kapcsolatban, mert a nagy kutyákat preferálom, általában közülük kerülnek ki a jó védő fajták is, de az utaztatás szempontjából nem feltétlenül ideális. Anyagilag sem éppen. Legjobb egy kis kutya lenne, de azok kevésbé jó őrző védők. Szóval valószínűleg megállapodnék egy közepes testméretnél, de jelenleg mindenféle tippet nagyon szívesen meghallgatok. Majd később szűrök belőle.


Köszi a segítséget


2022. júl. 28. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a dobermann jó választás lehetne, imád mozogni és jó lehet öv-re is.

És egy bónusz, annyira gazdi orientált hogy bármennyi új helyet meg tud szokni ha a gazdival lehet

2022. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Vizsla, uszkár, ausztrál juhászkutya
2022. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Rottweiler, dobberman,németjuhász, mallinois. Ha nem vagy kezdő akkor szerintem jó lesz.
2022. júl. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem erről a hovawart jutott eszembe. Kinézetre színes golden retrieverre hajaznak, és nem rémlik, hogy sok tiltólistán szerepelnek.
2022. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Malinois.
2022. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Én is elsőre a hovawartot momdanám, esetleg a német juhász vagy a labrador.
2022. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Rottweiler
2022. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

A hovawart szerintem is jó ötlet, egyedül a termete nem felel meg a fenti kritériumoknak.

Esetleg a közép shnauzer, láttam már őv-n ügyes snacikat, de nem tudom, hogy a hazai állomány milyen lehet, mennyire mentek el küllem irányba.

2022. júl. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Németjuhász vagy Belga.
2022. júl. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Az őv képzés mit takarna?
2022. júl. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!