Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szereti a kutyám jobban...

Miért szereti a kutyám jobban a macskakaját?

Figyelt kérdés
Kaukázusi juhász keverék kutyám van, és vak (nem tudom ez fontos e). Lényeg, hogy általában csontot, pörköltet, stb. kap, de néha veszünk neki száraz kaját is. Lényeg, hogy Chappi (tehát nem vmi olcsó vacak) kutyakaját vettünk neki, és hozzá se nyúlt. Gondoltam azért, mert hozzászokott a csonthoz. Nem is erőltettem. De egyik nap azt vettem észre, hogy miután kiöntöttem száraz (Molli - Pennys) macskakaját a cicáknak, odament, és elkezdte enni. Aztán még többször is megtörtént ez. Ma is. Engem nem zavar, csak kíváncsi vagyok, hogy miért szeret jobban egy gagyi macskakaját, mint a jóillatú Chappi kutyakaját?
2008. dec. 21. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami neked jó illat, lehet hogy neki nem. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a cicakajának erősebb illata van, plusz jobban ízesített, általában ezért szeretik a kutyusok. Az enyém német-juhász, de nála is ez a helyzet. Ráadásul olyan jó érzés a cica elől elhappolni a kaját!:-))
2008. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm... :) Amúgy most visszaadja a macsekoknak, mert eddig ők ették el előle a kaját... :D Most meg pont fordítva van... Meg is dicsértem érte... :D
2008. dec. 21. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Chappi éppenhogy olcsó vacak. Nálam a Pedigrével együtt tiltólistán vannak! Arról nem tudok biztosat, de nagyon utána kéne nézni, hogy a cicatáp nem-e árt neki! Pl. legjobb felhívni egy állatdokit, és megkérdezni.


Azzal egyetértek, hogy a másik elöli elhappolás van a dolog mögött. Nálunk, amikor 2 kutya volt, nem igazán ették, amit adtunk, nyammogtak, nyújtogatták a nyakukat, hogy a másik mit eszik. Majd a kaja közepén tálat cseréltünk köztük, és lám nekiestek, habzsolták, ahogy bírták. Pedig mindkettöben ugyanaz volt.:)

2008. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a Chappi tényleg olcsó vacak. 4% húst tartlamaz, miközben ragadozó állatoknak gyártják! Egyébként nálunk pont fordítva van, a macskáknak előbb kell adnom, mint a kutyának, mert megeszik a kutya elől. Szerintem irígység is lehet a dologban, nálunk a macskák teljesen kihasználják a kutyát, a legnagyobb hidegben elfoglalják a házát, megeszik az ételét...
2008. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutya tudja hogy a legtöbb macska kajának a beltartalmi értékei jobbak mint a kutyakajáké. A chappi meg aztán a legalja még a kutyakajáknak is ....


Valami jobb tápot kell neki venni, olyat amiben legalább 27% fehérje van, kölyöknek a 32% még jobb lenne, főleg hogy nagytestű. És nem színezett mint a chappi!!!


Ja és a csontnak a tápértéke elég ramaty. Azt én csak kiegészítőnek ajánlanám a száraz mellé, és csak óvatosan mert hasmenést is okozhat ha túl sokat adsz neki.

2008. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát nekünk nincsen macskánk, de a kutya mégis inkább macskakaját eszik. Mi is vettünk neki pedigre-t meg chappi-t is, de hozzá se nyúlt. Aztán anyu egyszer vett neki Whiskas-t, hátha... És azt kétpofára zabálta. Tehát nem igazán az lehet az oka, hogy toljunk ki a macskákkal, és együk meg a kajájukat.
2008. dec. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Indián2 válasza:
Ez sajnos ilyen formába nem igaz..lehetnek kivételek, de nagyrészt hamis a feltételezés! Én ki próbáltam , a legjobb és a leg minőségibb kutya száraz tápokat vettem ..1 napig volt hatékony második nap már rá nézni sem akartak..Sőt próba képp Osztrákból hozott nagyon nagy minőségű táppal is be próbálkoztam , ez is kudarc volt...Lidl coshida macska tápot , azt bezzeg minden nap meg eszik és nem le rabolják hanem mikor már a cicáknak elég volt , a maradékot , még a nyomát is fel nyalják ..szóval ez van..van bennt olyan ami a kutya tápokban nincs
2020. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!