Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya első fürdetése...

Kölyök kutya első fürdetése mikor lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk el a kis törpetacskó babát. Most 8 hetes, eléggé kis büdöske szegény, gondolom ahogy kint volt tartva, vagy nem tudom mitől. Nekem folyton azt mondják hogy egy éves korától. Ez igaz? Addig tényleg nem lehet megfürdetni a kis kölyköket? Olvastam olyat hogy kiszárad a bundájuk, esetleg bízzam kozmetikusra?

Köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 3. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jo minosegu termeszetes anyagokat tartalmazo kolyoksamponnal lehet. En menhelyrol hoztam kolykot, muszaj volt ot is megfurdetni. Biogance-t hasznaltam, semmi baja nem lett, azota ritkan kell furdetni, mert nem budos. De jok a MyBulldogos samponok is, de a PetHead-et is probaltam, most eppen az van.
2022. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem szabadna büdösnek lennie. Láttad, hol volt tartva? Alomtársakat, szukát? Rendben volt? Oltási könyve van?

Nedves puha ronggyal törölgetném meg, hogy tiszta legyen, csak nagyon végszükség esetén fürdetném meg.

2022. aug. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, jó minőségű, természetes KUTYÁNAK VALÓ samponnal lehet fürdetni, nekem a mybulldog shopos bevált, tiszta, illatos, nem kiütéses vagy száraz a bőre tőle, a szőre is szép lesz.

Mi is megfürdettük, miután hazahoztuk 10 hetesen, tenyésztőnél volt, jó körülmények között, de azért volt egy kis "alomszaga," ami lakásban, hálószobában nem volt kellemes.

2022. aug. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sima kis elkerített részen volt kint, minden okés ő volt az utolsó darab. Van oltási könyve igen. volt, ilyen állat “illata” ertitek, mintha egy farmon lakott volna, lehet kozrejátszik hogy hátul voltak neki állatok, mert igazáből a gazdájáról is ez a szag áradt. Nem szagolgattam meg őt:DD csak érezhető volt.

Különösebben nem zavar engem, de ha megöleljük a ruhánk rögtön átveszi.

2022. aug. 3. 12:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasamponnal simán, csak a szemébe ne menjen!

(A mienk is kritikán alulian nézett ki, voltak olyan koszos részei a bundájának, amit csak levágni lehetett - mondjuk mentett kutya volt)

2022. aug. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor a héten megpróbálom az ajanlott termékkel. Köszönöm!
2022. aug. 3. 12:57
 7/8 anonim válasza:
100%

Mi is megfürdettük az első nap amikor haza hoztuk mert kennel szaga volt, de szerintem ez általános. Szerencsére nagyon meleg volt aznap, úgyhogy 1 óra alatt meg is száradt. Én is azt ajánlom hogy csakis kutyáknak való samponnal fürdesd meg, mi külön kölyökkutya sampont vettünk neki.


A fülébe/szemébe ne menjen se víz se szappan. :) A miénk imádja a vizet de a fürdés nem lett a kedvence, nem árt még 1 ember hogy segítsen lenyugtatni jutifalikkal/egy helyben tartani. :D

2022. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is megfürdettük mind2őt, még aznap, mikor hazahoztuk. Az első jópár éve volt, egy juhásztól hoztuk el, nyáj mellől, így ő tele volt bolhával, értelemszerűen így nem engedhettük el a lakásban. A második kölyköt idén fogadtuk be, utcán találtuk, így ő se volt a legtisztább
2022. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!