Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támogatnád az ebadó bevezetését?

Támogatnád az ebadó bevezetését?

Figyelt kérdés

Egyre több állatvédő oldalon látom az ebadó bevezetésének a szorgalmazását, mivel a jelenlegi gazdasági helyzetben a menhelyek állapota tarthatatlan, nőnek a kiadásaik (céges autók szállították a mentvényeket, az orvosok sokszor EV-ként adtak számlát) viszont (érthető módon) egyre kevesebben adományoznak nekik.

Az állatvédők úgy gondolják az ebadóból lehetne támogatni a menhelyeket ebben a szorult gazdasági helyzetben.

Amiket láttam terveket, szinte mindegyik többlépcsősnek képzeli el, nagyjából így:

- örökbefogadott, ivartalan: adómentes

- vásárolt, ivartalan: a megállapított összeg fele

- vásárolt, ivaros: teljes összeg

- néhányan megkülönböztetnek városi és vidéki tartást (a vidéki az olcsóbb, mert az kevésbé "környezetkárosító"?), de abban nagyjából mindenki egyetért, hogy az örökbefogadott, ivartalan kutyatartás legyen adómentes vagy önkéntes alapú (ami megint furcsa, mert önkéntesen adakozik közvetlenül az ember a menhelynek).


Én őszintén nem tudok dönteni, látom az előnyeit, hátrányait is, valahol jogosnak érzem, valahol meg nem.

Az például számomra zavaró, hogy a legtöbb tervben nem tesznek különbséget törzskönyves és szaporított kutya között.

A másik meglátásom, hogy a menhelyek helyzete valójában csak a felelős állattartás kialakulásával javulhat jelentősen, ha az ember hajlandó felelősséget vállalni 15 évre azért az állatért, amit vásárolt/örökbefogadott, nem teremt felesleges szaporulatot és megfelelően a felügyelete alatt tartja, nem hagyja kóborolni. Mindez egyébként törvénybe is van foglalva, csak nincs aki betartassa. És tudom, hogy sok állatvédő nap, mint nap ezért küzd és hogy egy maroknyi ember nagyon kevés ehhez, hogy évtizedek óta próbálják felszámolni a szaporítókat és a barbár állattartást, de nincs eredmény, ezért érthető, hogy ebben a kilátástalan helyzetben elkezdenek máshogy próbálkozni.


Szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre és kérek mindenkit a kulturált véleményalkotásra, a kérdést nem vitaindítónak szánom, hanem ötletelésnek, véleménycserének, különböző álláspontok ismertetésének.



2022. aug. 3. 13:07
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
#27: Nekem pl. azzal van bajom, amit korábban is írtam. Az ebadót valószínűleg megint csak azok fizetnék be, akik egyébként is szabálytisztelő állampolgárok, viszont miért megint ők húzzák a rövidebbet, miért a tisztességes emberektől kellene megint elvenni a pénzt a menhelyek fenntartásához? Zömmel nem a felelős kutyatartók azok, akiknek a jószágait a menhelyeken találhatjuk (kivéve ha mondjuk ápolási osztályra kerül valaki, és senki rokona sincs, akire rábízhatná a kutyáját stb.). Fizessenek inkább a szabályszegők, azok, akik eddig sem voltak felelős állattartók!
2022. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
73%

Városi peremkerületben egyedül élő férfi vagyok. Kenyerem javát már megettem (75 éves vagyok), családi házban élek, immár 22 éve. Öt éve meghalt az élettársam, ő rokkantnyugdíjasként otthon a kertben és a két leánykutyussal töltötte a napi szabad idejét. Menhelyi kutyus leányzó, majd az alomból kiválasztott egyik leányka volt a ház- és a bennünket őrző csapat. Mindig két kutyus volt, hogy legyenek társai, egymásnak.

Az azonosító csipet megkapták, az évi veszettség elleni védőoltást is.


A telek gondosan be van kerítve, de a kóbor eb fiúk gondoskodtak arról, hogy legyen utánpótlás. Párom gondoskodott hogy a kiskutyák (ingyen!) jó, szerető, gondoskodó gazdákhoz kerüljenek,


Ma már csak egy kutyusom van. Sajnos korosodik Ő is, már a 10. évében van, de azt a szeretetet amit a kutyáktól kaptunk/kapok, nem lehet elmondani. Szerető, nagyon érző lények, igazi, JÓ EMBER TÁRSAK! Talán hihetetlen, de megérezzük egymás gondolatait, szó szerint szinte beszél.

Műszaki nyugdíjas vagyok, tág érdeklődési körrel. A kert is elég nagy, van elfoglaltságom. A kutyusom társként él mellettem, egymásra vagyunk utalva.

A fenntartása sajnos egyre költségesebb, a kötelező állatorvosi ellátás (védő oltás) ma már egy vagyonba kerül. Szerencsénkre anyagi helyzetem megengedi hogy a kis tacskó szerű keverék megkapja a szükséges ellátást. Szoba kutyus, megkötve soha nem volt, a fekhelyem melletti pléden szuszog éjszakánként, elérhető távolságban.


Aki az ebadót helyesli, annak javaslom családtag utáni külön adók (férj, feleség, gyerek, anyó, após...) megfontolását, sajnos, embertársaink között vannak olyanok (is), akik kevésbé érdemlik meg megbecsülésünket, mint a kis négylábú Barátaink!

2022. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:

#32 köszönöm ezt a szép írást, megható volt olvasni!

Az emberi oldalát szerintem tökéletesen összefoglalta, sok boldog együtt töltött évet kívánok még a kutyussal!

2022. aug. 4. 14:51
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!