Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni azért, hogy a...

Mit lehet tenni azért, hogy a szomszéd folyton hajnalban ugató kutyáját elhallgattassuk?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, folyton egy környékbeli kertes ház kutyájának ugatásra kelünk reggel 6 körül, csukott ablak mellett is zavaró. Füldugóval meg nem tudok aludni. Egy éve próbálom már szép szóval kérni a gazdáját, hogy tegyen valamit, de sajnos nincs változás.

Értem, hogy jogában áll bárkinek kutyát tartani, de nem tartom etikusnak az ilyen kutyatartást, ami ennyire nincs tekintettel a környéken élőkre.

Milyen jogi lépéseket lehet tenni akár összefogva a szomszédokkal? Van értelme?

Köszönöm előre is a segítséget!



2022. aug. 5. 07:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
24%

#9

Höjj, ezt jól megaszontad neki

2022. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%
Engem a Sziget Fesztivál hozzám elérő zaja zavar (előbb éltem olyan helyen, ahova most elhallatszik, és nem mindig volt ennyire hangos), és elég sok környékbeli lakos van így vele, rendszeresen érkeznek is a bejelentések meg a panaszok, mégsem tesznek semmit, hogy csendesebb legyen a rendezvény, annyit tehetek, hogy azon a héten veszek ki szabadságot és elutazok csendesebb helyre. Jelenthetitek, de nem hiszem, hogy elértek vele bármit is, hiszen nem is közvetlen szomszéd, nem is olyan, aki a társasházatokban él, hanem valahol arrébb az egyik kertes ház. Mint hogyha azt panaszolnád be, hogy zavar az úton elhaladó mentő, tűzoltó szirénája (én ezt hallom rendszeresen, de már annyira hozzászoktam, hogy fel sem tűnik, csak ha a mi utcánkba jönnek be és nagyon szirénáznak, akkor megnézem, hogy mekkora a baj).
2022. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

Nalunk amugy a jegyzo segitett, intezkedtek valamit, azt nem tudom mit, le is szarom igazabol, de a kutya azota kussban van. Az is lehet, hogy mar elkerult a gazdatol, nem figyeltem, orulok vegre a nyuginak.


0-24-ben ugatott, vonyitott az udvaron, hat nem tudom, aki erre azt irja, hogy nem uti meg a zajszintet; az nem lakott igazan ugatos, vonyitos kutya kozeleben :D


Mondjuk ehhez az kellett, hogy konkretan 2 utca jelentette fel a “kedves” gazdat, igy foglalkoztak az uggyel.

Szoval nem eselytelen, de tenyleg nehez es hosszadalmas folyamat.


Azert szerintem igencsak nagy kulonbseg van abban, hogy mondjuk naponta parszor elhuz elottunk egy szirenazo rendor/mento, vagy ott egy kutya, aki talan, ha 1-2 orara elkussol naponta, de azon kivul ordit kibirhatatlan hangon, ejszaka is. Ezt nem lehet osszehasonlitani.

Azzal sincs gond, ha siman csak ugatnak a kutyak, itt majdnem mindenkinek van, koztuk nekem is, de nem folyamatosan, szinte szunet nelkul ugat egyik se, hanem normalis keretek kozott.

2022. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%
Mi van, kedves 8as?? A kérdező szomszédjának szabad hangoskodni, de a kérdező semmit nem tehető az ellen az ellen a neveletlen kis féreg ellen? Az ilyen tanyasi barom miert nem maradt ott ahol van...Ahol én lakom, már rátörték volna az ajtót és kitörték volna az ugató kis mocsok nyakát, ha a szép szóból nem ért kedves agyalágyult gazdika :D Az ő dögjet viselje el mindeki, mert neki jogai vannak...
2022. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2%

14

Undorító vagy. Hányingerem van tőled. Halál komolyan, nem csak átvitt értelemben. Nem tudom, hogy hol laksz, de nem is akaró sze szerintem. Egyébként meg mi a jó égért kell leszólni valakit, csak mert tanyán lakik? Főleg hogy nem is tudod, hogy ott lakik e, mert tudod, normális emberek városon is vannak, nem csak olyanok, mint te.

Egy kérdés, hogy nem jó, hogy ugat a kutya, megint másik, hogy aki emiatt a kutyának tekerné ki a nyakát, nem a gazdáját piszkálná, hogy csináljon valamit, az szánalmas és undorító. És igen: neki is jogai vannak. Bármily hihetetlen is, ő is ember, és ő is veled és velem is egyenértékű ember. Vagy talán nem?

2022. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
8%
Pontozzatok le, utáljatok, de ez így van :<
2022. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Reggel 6 körül ugat a kutya, nem folyamatosan, és nem szomszéd, hanem egy közeli kertes ház, a kérdező meg panelban lakik, és ott zavarja. Ezzel tényleg csak akkor foglalkoznak, ha sokan együtt tesznek panaszt.
2022. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

#15

Nem az a gond, hogy tanyán laksz. Normális embert az ilyen nem zavarja, hogy hol laksz. Ami a valós gond, a viselkedésed. "Há mit döglötök még az ágyban reggel hatkor?" és társai.

2022. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%

18

Csak hogy tudd: utálok korán kelni. Nem mondom senkinek sem, hogy tegye ezt, miután én sem szoktam. Általában ameddig tehetem, alszok.

15 voltam

2022. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog ez a jog... Sokmindent meg lehet tenni, mert a jog sajnos megengedi. Viszont van egy magasabb rendű dolog, amit etikának nevezünk.

Sok állattartó csak saját magára gondol, amikor állatot vásárol (hogy mennyi örömöt fog neki okozni), de az nem érdekli, hogy a környező emberek életét megnehezíti-e vele, pl. azzal, hogy nem tudnak aludni tőle (sőt, sokszor az sem érdekli, hogy az állatnak jó lesz-e vele lennie, egy idő után nem is foglalkoznak velük). Csak saját magukra gondolnak.

Ha megértenék, hogy nem etikus dolog megnehezíteni mások életét (akár csak egy ember életét is) a saját hasznunk miatt, akkor egy élhetőbb világban élhetnénk. Vagy ha már valaki ugatós kutyát vesz, akkor illik venni a fáradtságot, hogy megneveli. Persze lehet vannak olyan kutyák, amik nevelhetetlenek, de ilyen kutyát meg végképp etikátlan olyan helyre venni, ahol közel élnek mások is.

Az állatkínzás is etikátlan, az sem lehet megoldás, hogy bezárjuk az állatot. Sok esetben elég lenne a gazdának csak az időt és energiát beletenni a nevelésbe, vagy segíteni megnyugtatni, hisz a kutyának is jobb lenne, ha nem lenne mindentől feszült.

De javítsatok ki, ha tévedek...

2022. aug. 5. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!