Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám leszedi a vendégek...

A kutyám leszedi a vendégek bőrét?

Figyelt kérdés
Fél éves, jagd terrier es bishon keverék. Amikor vendég jön, nekiugrik jatszani akar gondolom. A bőrt lehuzza a vendègek lábáról... hiába szólok rá. Sajnos ilyenkor ki kell vinni. Hogy lehet erről leszoktatni? Sz nem opcio, hogy ne foglalkozzunk vele, mert pl védőnő is jàr hozzànk, nagyon ciki hogy szarrà karmolja a lábát. Kutyasulira nem telik. Köszönöm

2022. aug. 5. 14:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
92%
Szoktátok sétáltatni a kutyát? Tök fura hogy így bekattan egy új ingertől.
2022. aug. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%
És nem, nem ütjük a kutyát azzal ellentétben amit a fafejű 11-es javasolt, mert abból nem tanul, viszont agresszív lesz. És ha védőnő jár hozzátok akkor feltételezem hogy egy pici gyerek mellé nem akartok a szar nevelési módszerek miatt egy agresszív kutyát.
2022. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Olvasva a kérdést, meg az eddigi válaszokat, lenne egy javaslatom: ha jön valaki vendégségbe rakj rá pórázt, azzal vagy könnyebben el tudod érni hogy hallgasson rád, vagy ha az nem is megy, legalább féken tudod tartani. Ha lenyugszik, elengeded. Ha megint megőrül, újra megkötöd. Nem hülye az a kutya, pár alkalom után venni fogja a lapot.
2022. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk ugrált a vendégekre, én azt a módszert alkalmaztam, hogy eltereltem a figyelmét. Csipogós játék, vagy jutalomfalat. Leültem mellé, ha kellett lefogtam, közben ment a vezényszó, hogy nem szabad. Ha nem csinálta kapott plusz jutalomfalatot. Fél év, 1 év volt, mire sikerült teljesen leszoktatnom.
2022. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
76%

Eleve nem értem, minek kutya ha arra sincs pénz hogy normális nevelést kapjon. Gondolom kajából is a legolcsóbb, Auchan gazdaságos megy, meg ha beteg lesz, majd "kiheveri".


Kutyát tartani drága. Sajnos ez van. Éppen ezért nem is kell hogy mindenkinek legyen. Lehet lepontozni.

2022. aug. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak 1 kerdesem lenne, ratok is ugral, ha hatajottok munkabol vagy valahonnan, vagy kizarolag azokkal, akiket ritkan lat?

Ha veletek is csinalja, akkor lehet gyakorolni ilyen alkalmakkor, ha felugrik elkuldod a helyere es addig nem foglalkozol vele amig meg nem nyugszik. Ha csak idegenekkel csinalja, akkor be kell vonni valakit, aki segithet nevelni a kutyat, ha felugrik ra, hatarozottan elkuldod. Ha ez nem megy, vannak szobakennelek, aztan amig vendeg van, bezarod oda egy kis szoktatas utan, vagy egy masik szobaba, ahol nem zavarja semmi.

2022. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Megrökönyödve olvasom a válaszokat Új vagyok ezen az oldalon, de ha tudom hogy ennyi ítélkező ember van, akkor inkább ki is hagyom a regisztrációt.


Happydogfajta tápot eszik, mellé maradékot néha, bár nem értem ez most miért tartozik ide.


Ránk nem ugrál, csak akiket ritkán lát.


Köszönöm annak a pár embernek, aki a kérdésre válaszolt. :)

2022. aug. 5. 21:01
 18/37 anonim ***** válasza:
80%
Jobban le kell mozgatni hogy ne legyen energiája izgágáskodni. A jagd terrier kifejezetten igényi a fizikai -és mentális fárasztást is. Ha ez nincs meg, persze hogy engedetlen- csoda ha nem rombol. Írod hogy keverék, de nekem úgy tűnik elég erőteljesen megkapta a terrier vonal tulajdonságait. Nem ok nélkül nem ajánlják kezdő gazdiknak. Aktív, erős kezű gazdit igényel. (azt hogy megüsd esetleg, meg felejtsd el)
2022. aug. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%
Miert nem raksz ra egy porazt?
2022. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
47%
Ha kutyasulira nem telik, akkor nem kell kutyat tartani. Nem kotelezo am!
2022. aug. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!