Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok Német Vizslával...

Tapasztalatok Német Vizslával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Bármi.


Sajnos az előző kutyánk (aki egy vöröses hannóveri véreb volt) elpustult volna epilepsziában, így elaltattuk. Nagyon fájt meg hiányzik. Ő velünk nevelkedett, szintén nőstény kutya volt, de olyan kutya, amire azt mondják, hogy na ez kutya...


Most van egy német vizslánk, nőstény. Ő nem velünk nevelkedett, olyan, 8 hónapos kora körül passzolták le nekünk.


2. gazdája voltak (valószínű a kisfiú kapta ajándéba)


Háát nem tudok mit mondani, nagyon szép kutya, de szerintem el vn baszva alapjaiban a szocializációja.

Intelligens meg minden, mindenkit szeret, meg az előző gazdáihoz képest itt úri dolga van.


Olvastam, hogy nagyon makacs kutyák meg elméletileg kemények, de ez a kutya hátrál az idegenektől, úgy ugatja őket, simán bejön bárki.

De tutira nem verték, meg mi sem.


De olyan fura... séta van akkor összevissza megy, meg megfigyeltük, hogy -bocs nincs jobb szó- "madárbu*i". Séta közben is az őzet, szarvast távolról nem veszi észre (nem vadászunk, csak vadas környéken lakunk), de ha felröppen egy veréb, azt igen.


Meg nagyon hiperaktív. Meg bár mondom hogy mindenkit szeret, de egyik nagydzülőmhöz úgy ragaszkodik, mintha az árnyéka lenne.


Nem vállt e mint házörző szerintem, meg mivel kisebb gazdaságunk van, sajnos vannak rágcsálók. Előző kutyánk ilyen téren egy igazi gyilkos volt, ennek meg nehezére esett megtanulni, hogy mi a patkány.

(szárnyasok vannak, azok nagyon pazarlóak).


Bár annyi elmondható, hogy már vágja hogy kéne neki ezt csinálni, meg már érdeklődik a dolog iránt, eg mintha élvezné, de azért annyira nem érdekli.


Ezek mellett meg még hiperaktív is, meg magától szed le gyümölcsöket a fárol, ameddig feléri...


érdekes kutya.



2022. aug. 5. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ugy tunik szamodra most uj dolgot mondok, ami annak tekinteteben, hogy volt mar kutyad, igencsak erdekes...

De a titok a neveles.


Nem fogja tudni magatol hogyan setaljon, hogyan viselkedjen, neked kell ra megtanitani. Nem szegyen segitseget kerni, ha ez nektek egyedul nem megy; erre van a kutyasuli.

Persze, hogy hiperaktiv, nagy mozgasigenyu vadaszkutya, akibol soha nem lesz jo terulet meg szemelyvedo, vagy nem is tudom mit varsz meg tole :D


Te vagy az erdekes, nem a kutya. O csak kutya szeretne lenni, de te mindent is elvarsz tole, a patkanygyilkolastol kezdve a teruletvedesen at, tenyleg mindent.

2022. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1


Hallod, nagy elvárás egy vadászkutyától a házőrzés...


Azt hittem írnak többen, de akkor rájöttem hogy a gyakoris kutyások többsége palotapincsiket tart.

2022. aug. 5. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Nagy elvaras, igen. Raadasul ugy, hogy a rovidszoru nemet vizsla nem kinti kutya, telen megfagy, tehat foleg nem fogja neked kint orizni a kertet, idealis esetben.

Vettel volna kajt vagy mittudomen milyen teruletvedo kutyat, attol jogosan varnad el, de egy vizslatol nem.


Amugy nekem is vizslam van,na puszi :)

2022. aug. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kutyánk teljes konfortban lakik. Ha kikérettőzik, kimehet és jelzi ha be akar jönni.


Felülhet az ágyra és aludhat is rajta.


Előtte a háza meg kétoldalt tégla volt, amin volt egy deszka...


Ennyit arról hogy kint megfagy.

2022. aug. 6. 00:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Puszi:)
2022. aug. 6. 00:49
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor úgy írom, hogy német vizslám van, próbálok mindenre reagálni.

A szocializációt persze el lehet baszni, de alapvetően a nagy része pótolható. Ha magadtól nem tudod, akkor kérd egy jó oktató segítségét. Bár sejtésem szerint alapból rátok férne egy jó kutyasuli, kicsit fordítva ülsz a lovon.


"Olvastam, hogy nagyon makacs kutyák meg elméletileg kemények, de ez a kutya hátrál az idegenektől, úgy ugatja őket, simán bejön bárki." Kemények, mert nehéz elnyerni a bizalmukat, nehezen kötődnek, ha nem vagy elég határozott, következetes szarnak a fejedre. De nem házőrző, vadászkutya, ne is várd el tőle, hogy őrizze a házat, nem erre van kitalálva.


"séta van akkor összevissza megy, meg megfigyeltük, hogy -bocs nincs jobb szó- "madárbu*i". Séta közben is az őzet, szarvast távolról nem veszi észre (nem vadászunk, csak vadas környéken lakunk), de ha felröppen egy veréb, azt igen."

Meg kell neki tanítani a pórázfegyelmet, akkor nem fog ossze-vissza rángatni. Nyilván érdeklik a vadak, hiszen vadászkutya, ezen nem tudom miért kell meglepődni. Olvass utána, hogy mire használták eredetileg.


"Meg nagyon hiperaktív." Nagy mozgasigenyű munkakutya, célszerű neki minden nap valamit kitalálni, amivel kiéli a vadászösztönét, és fizikailag is elfarad. Tehetségesek kutyás sportokban, érdemes elkezdeni bármit, amihez agilitas szükséges. 10-en kilométereket tudnak futni.


"Nem vállt e mint házörző szerintem, meg mivel kisebb gazdaságunk van, sajnos vannak rágcsálók. Előző kutyánk ilyen téren egy igazi gyilkos volt, ennek meg nehezére esett megtanulni, hogy mi a patkány." Csak magamat tudom ismételni. Nem házőrző és nem kotorekeb, hanem vadászkutya.

2022. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!