Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem le a félelmemet?

Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Amikor még ilyen 4-5 éves lehettem, megtámadott engem egy kutya az utcán. Nem lett semmi bajom, de azóta nagyon félek még a legkisebb kutyától is. Bepanikolok, ha a közelembe van. Nem tudom mit tegyek.


Hogy tudnám legyőzni ezt?


16L



2022. aug. 7. 14:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
Előző, segítek: semennyire nem nevelte meg. A kutyák túlnyomó többsége neveletlen, szocializáltan állat, aminek a legnagyobb produkciója, hogy a gazdáját nem harapja meg.
2022. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
86%

Volt ilyen kolléganőm. Mikor megismertem annyira félt a kutyáktól, hogy inkább nem szállt le a buszról, ha a megálló közelében látott egyet... tényleg durva fóbiája volt.

Aztán csapatépítőkön mikor látta, hogy visszük a kutyáinkat másik kollégákkal (meg amúgy év közben hallotta a sztorizgatásokat hogyan foglalkozunk velük) már egyre javult a toleranciája. Persze nem szadiztuk őt, nem engedtünk a közelébe kutyát, pórázon voltak, és nem is erőltette senki, hogy barátkozzon velük, illetve nem is gonoszkodott senki, vagy gúnyolta a félelmét. Évek teltek el, és ő ahogy megismerte ezeket a kutyákat egyre komfortosabban érezte magát, és egy alkalommal odajött mellém és simogatni kezdte a kutyámat :)

Tudni kell, hogy a kutyás kollégáim és én is komoly szinten sportolunk a kutyákkal, szóval kiegyensúlyozott, kézben tartott kutyák.

A fóbiás lány ezután - a mi kutyáinkkal - már kifejezetten barátságosan viselkedett, a legnagyobb (40kg) kanommal még fotózkodott is, hogy fittizzen vele a haveroknak :D azt mondta, látta, hogy a mieink milyen okosak és kedvesek, és először csak a félelmet akarta legyőzni, majd rájött, hogy kutyát simizni jó. Idegen kutyákkal még mindig távolságot tart, de már leszáll a buszról :D És nemrég befogadott egy cicát is. (Korábban teljesen elzárkózott az állattartástól)

2022. aug. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez tök szuper utolsó!
2022. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!