Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kergül meg esténként a...

Miért kergül meg esténként a kutyám?

Figyelt kérdés
Tavaly fogadtam be egy keverék kiskutyát, aki most 2,5 éves. (Nem érkezett rossz körülmények közül, egy idősebb páré volt, de sajnos egyikük elhunyt covidban, másikuk pedig elköltözött, és nem vihette magával. Egyenesen az ő lakásukból hoztam el, nem került menhelyre, soha senki nem bántotta.) Nagyon jól nevelt, szófogadó, okos kislány, de napi szintű probléma, hogy esténként rájön az "ötperc". Ilyenkor hihetetlen tempóban rohangál, fenyegetően morog, durván odakap a lábamhoz, kezemhez, ami egyébként egyáltalán nem jellemző rá. Azt hittem, az új helyzet zavarta meg, és idővel majd elmúlik, de most már tartósnak tűnik a dolog. Mitől lehet, és hogyan állítsam le?

2022. aug. 10. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mennyit fárasztod egy nap? Séta, játék stb, mindent írj le.
2022. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Miért állítanád le? Vélhetően nem túl sokat van mozgatva, és agyilag fárasztva, ezt oldja meg az esti őrült futkosással. Játékból kap oda, próbálna rávenni egy kis foglalkozásra.
2022. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem eléggé elfárasztom, reggel majdnem egy órát sétálunk/játszunk, aztán pihen, amíg dolgozom, ez napi 5 óra a munkahelyemen, a többit itthonról végzem, vagyis olyan fél 8 és fél 2 között van egyedül. Mikor hazaérek jön egy rövidebb séta, olyan 15-20 perc, aztán mikor végeztem minden dolgommal újra egy nagyobb közös program: van egy kutyafuttató a közelben most tavasz óta általában ott szokott játszani velem és más kutyákkal is. Este 10 körül szoktam kivinni még egy rövid egészségügyi sétára. Persze ez időjárás függvénye, és egyéb program is közbejöhet, de nagy átlagban ez a napi rutin.
2022. aug. 10. 21:45
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Mentálisan és fizikailag is ki szoktad fárasztani naponta? Mert a mentális is fontos. Mennyit foglalkozol vele naponta?
2022. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Milyen keverék lehet?

Neked kell leszoktatni a durvaságról, a kézhez, lábhoz kapkodásról.

Ezt tiltással tudod elérni. Nem baj, ha szaladgál őrült módján egy ideig, de ne téged használjon játékszernek.

Ha kapkod, adjál neki valamit, amit tud rázni, vinni ilyenkor.

2022. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

F = frenetikus

R = random

A = aktivitás

P = periódus


Ilyen akkor fordul elő, ha a kutyában túl sok energia van. Normális amúgy, nem kell efelől aggódnod. Azért kap oda, mert játékra hív, azt akarja, hogy te is tombolj vele. Ilyenkor direkt nagyobbat kapnak oda a kutyák, vagy érzékenyebb területen böködnek, csipkednek, hogy reagálj rá. Több fárasztással elkerülhető az ilyen viselkedés.

2022. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös, leginkább egy beagle kutyához tudnám hasonlítani, legalábbis méret és fejforma alapján, de a szőre például hosszabb és egyszínű (barna). Tiltásra sajnos ilyenkor szinte egyáltalán nem reagál. Próbáltam már adni neki játékot, de mikor odanyújtom is a kezem után kap, aztán a játékot egy rövid ideig rázza, majd eldobja és rohangál tovább.


6-os, köszönöm a precíz magyarázatot, már el is kezdtem utánaolvasni a dolognak.

2022. aug. 10. 22:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Futni jarj vele. Ez nem rosszasag,hanem a mozgashiany egyertelmu kifejezodese!!!!
2022. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: a foxterrierem csinalta ugyanezt,amig ra nem jottem,h futni kell jarnom vele. Heti 6 nap volt az igenye.
2022. aug. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy rossz keverék, mármint a keverékeknél mindig van kockázat, hogy idegileg instabilak, mert nem ismert a vérvonala.


Ezért érdemes ismert történelmú fajtatisztát venni.

2022. aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!