Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kint mérnétek esténként...

Kint mérnétek esténként hagyni komondoraitokat és/vagy kuvaszaitokat, ha ilyesmi tanyasi (fényképek lent) helyen élnétek (v. akármely más pásztorkutyáitokat)? Ha ez a két hely nem Britanniában, hanem Magyarországon, v. Erdélyben lenne... Folyt. lent!

Figyelt kérdés
Ezen lemérgezős, állatagyonlövős, szomszédoktól viszonylag távoli, falusi/tanyasi épületekbe előszeretettel betörős kelet európai országokban kint mérnétek hagyni három komondort/kuvasz? Maximum csak a legnagyobb hidegekben lennének bent? Mivel ezek területőrző, kinti fajták. Nem féltenétek őket, nem lesz-e a betörő bandák aljasságai miatt idővel valami nagy bajuk?

2021. aug. 8. 02:42
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Például ott bent, a kapu mögött lennének egy kb. három hektáros területen. Sok fa, akár egy betörő el is rejtőzhet valamelyik mögé, bőven van "választék".


Míg a család békésen alszik, ők kint lennének az udvaron:


[link]


Vagy itt is, messze semmi (pl. szomszéd is viszonylag távolabb), csak a nagy udvar, a kutyák és a család:


[link]

2021. aug. 8. 02:47
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Ugyan nem nekem, hanem barátnak volt/van komondora. 3/1 jelenleg, és az első 2 sem mérgezésben pusztult el. Nemhogy a legnagyobb hidegekben, de soha be nem tették a lábukat a lakásba.
2021. aug. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Hogyhogy kint merném-e hagyni? Az milyen már, hogy a házőrzőt védem a házzal, nem a házat a házőrzővel?!

Egyébként egész életemben voltak kutyáink, a házat belülről egy se látta, egyik se fagyott meg vagy lett bármi baja. Arra meg meg lehet tanítani a kutyát, hogy ne fogadjon el ételt idegentől, csak a táljából egyen. Agyonlövés nem fordul elő, ha portán belül van, én még nem hallottam ilyet.

2021. aug. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Nmnmnm ***** válasza:
78%
A magyar tanyákon nagy részén ház őrzésből vannak a kutyák. Se simán háznál is meg mérgeznek kutyát. De azért é úgy gondolm hogy a legtöb tanyán az állat szeretetétől is azért néha bevanak engedve és nam csak házörzésből vannak tartva a kutyák. Helyes írást elnézni.
2021. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Megmérgeznek egy szó. Cserébe a bevannak-ot sikerült összeragasztani. 🤣🤣🤣
2021. aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem mintha egy Kuvasznak vagy Komondornak mondhatnád,hogy maradjon bent.Az nem szoba kutya.Kint szeret és kint akar lenni,persze hogy ki engedném és kint hagynám.Ha be akarna jönni akkor pedig beengedném,minden további nélkül.

Egyik végletet se tudom megérteni.Se azt aki nem engedi be,se azt aki ki nem engedné a kutyát.El tudja dönteni az állat is,hogy neki épp hol jó.

2021. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Nmnmnm ***** válasza:
73%
Kedves 5 oda írtam hogy helyes írást elnézni.
2021. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Hatos, elbeszélsz mellettem. :)

Többieknek köszönöm, ment a zöld!


Ezek után már csak egyetlen kérdés maradt (ha esetleg szeretnétek válaszolhattok majd arra is), de azt nem itt teszem fel, természetesen kiírom új kérdésben.

2021. aug. 8. 15:50
 9/23 anonim ***** válasza:
7-es, bocsánat, azon elsiklottam.
2021. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Vagy inkább át...
2021. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!