Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám lefogyasztani a...

Hogyan tudnám lefogyasztani a kutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 10 éves kutyám, aki pár éve túlsulyos. Egy mudiról van szó egyébként, és olyan 17 kg, 50 cm marmagasságú ivartalanított szuka.

Régen ezzel nem volt probléma, aktívan sportoltunk sokáig (canicross, terelés, agility) de lett egy probléma az egyik lábával ami miatt ezeket abba kellett hagyni. Így ma már csak sétálni járok vele meg túrázni néha.

A probléma ott kezdődik, hogy én nem a szüleimmel lakom, a kutya viszont igen. Mivel kollégista vagyok az egyetem miatt így csak hétvégente vagyok itthon, vagy sokszor akkor sem.

Egy pár éve kitaláltam, hogy barfozzunk a kutyákkal, debből az lett hogy anyám teljesen kivette az etetést a kezemből, és semmilyen kompromisszumra nem hajlandó, össze-vissza eteti a kutyákat random húsokkal mindenféle odafigyelés nélkül. A család másik két kutyájának azonban nincs súlyfeleslege, anyám elmondása szerint nem ad sokat nekik.

Szóval ez nem jött be, pláne mert semmi ráhatásom nincs arra hogy mit mikor és hogyan esznek a kutyák. Most azonban a másik kutya csirke-alergiás lett, így visszaváltottunk tápra az egyszerűség kedvéért vele. Így gondoltam arra, hogy a saját kutyámnak is veszek inkább valami light fogyókúrás tápot, azon rajta van hogy mennyit szabad adni nekik enni, és megpróbálom rábeszélni a családomat hogy eszerint etessék a kutyát.

A baj az, hogy igazából szartól a rakétáig mindent odaadnak a kutyának a levesmaradéktól a sült vérig, arra hivatkozva, hogy ragadozó, semmi baja nem lesz a vértől, hiszen amúgy is fel van öntve vízzel és mennyire szeretik azt inni.

Én kb az idegbaj határán vagyok amikor látom hogy miket esznek, de teljesen ezsköztelen vagyok, jelenleg meg nem tudom sehova magammal vinni a kutyát plusz ennyi idősen már lehet megviselné egy környezetváltozás.


Milyen tápot lenne érdemes vennem neki amitől megfelelő etetés mellett lefogyhatna pár kilót?



2022. aug. 12. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges light tápot venned, ha a szüleidnek nem változnak meg az etetési szokásai. Nem vagy ott, azt adnak a kutyának, amit akarnak sajnos.
2022. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Mi anno vettünk light tápot. Tudod mi a különbség? A light tápban 320 kalória van 100 grammban, a másikban meg 380.. szóval ezzel én is csak azt akarom mondani, hogy a light táp nem váltja meg a világot. Nyilván alacsonyabb a kalóriatartalma, de ha nem tartják be az etetési útmutatot, akkor mindegy, hogy az ember mivel etet. Ha a szüleid továbbra is így etetnek, akkor úgy sem fog fogyni. De amúgy sima táppal is le lehet fogyasztani, csak akkor érdemes úgy adagolni a mennyiséget, hogyha például most ugye 17 kg a kutyád, és a 17 kg súlyhoz a táp 230 grammot ír, viszont az ideális súly 15 kg lenne, és a 15 kg-nek 190-200 kéne a fenntartásához, akkor kezdj el neki 190 grammot adni, és azzal fogyni fog. Szóval nem feltétlen kell light táp, de ha light tápot is veszel, akkor is, csak akkor működik, ha a szüleid megváltoznak. Amúgy ez tudom milyen, én még a családommal élek, van két kutyám/kutyánk. Az egyiket pont most fogyasztom le, de csak 1-2 kg felesleg van rajta. Az utóbbi időben túl sok ropit kapott, és emiatt hízott meg, de most már uralom a helyzetet, már fogyott fél kilót. De igen, tudom, hogy milyen ha a család többi tagja eteti őt, hiába mondasz bármit. Igen, nehéz akkor a helyzet, ha nem csak tőled függ a kutya, ha nem te vagy az egyetlen, aki eteti őt. Nehéz, hogy nincs napi szinten ráhatásod az etetésére.
2022. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a megoldás. Egyre ritkábban egyen, egyre kevesebbet és mozogjon sokat.
2022. aug. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sehogy, ha nem vagy ott és gyakorlatilag nincs befolyásod arra, hogy mi mindennel etetik. A light táp erre szerintem sem lesz elégséges megoldás.
2022. aug. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Anyukádékat kellene meggyőzni.


Plusz idős kutyáknál már a szerveknek kell a kímélés.


Máját,epejét,hasnyálmirigyét jobban megterhelik a zsírosabb,fűszeresebb dolgok.Nem kéne minden szarral etetni,mert előbb utóbb gond lesz.


Plusz a kövérségtől cukorbeteg is lehet,el zsírosodnak a szervei,lábainak sem tesz jót.


Ezeket az érveket nyugodtan hozd fel nekik.


Hiába veszel idős kutyáknak való lightosabb tápot. Hiába kapja meg xy grammot ami elő van írva, ha mellette ugyan úgy kap minden mást.


Szóval rájuk kéne hatni,bár én szüleimmel élek,nem mondom,hogy egyszerű volt,de sikerült meg győznöm őket. Apu volt nehezebb eset. De aztán ő sem ad már semmi pluszt. Egyedül amit engedek az a gyümölcs,de abból is ésszel.

2022. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!