Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Támognátok egy "új mopsz"...

Támognátok egy "új mopsz" tenyésztését/szaporítását?

Figyelt kérdés

Értsd: a kutyáknak rövid, de nem lapos fejük lenne (kb mint a tibeti spánielnek), tömzsi testalkatuk és csigás farkuk megmaradna. Nem lennének díjnyertesek, nem kapnának törzskönyvet, de patella ficamra szűrve lennének. Nehezen lélegző (vagy emiatt műtéten átesett) kutya nem kerülne tenyésztésbe. A tenyészkutyák sem feltétlenül lennének törzskönyvesek, de a célnak megfelelően egészségesebb felépítésűek lennének. Ilyen esetben támogatnátok a szaporítást?


(A tenyészkutyák családtagként, kinti-benti kutyaként, jó minőségű tápon tartva és nem agyonfialtatva.)



2022. aug. 14. 15:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
76%
Örülnék ha alakítanának a mopszon és nem lennének többé ilyen megnyomorított, szenvedő kutyák, viszont a szaporítást semmilyen formában nem támogatom 🤷‍♀️
2022. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
61%
11. Neked is írom hogy ez nem szaporítás. Éppen ellenkezőleg, lehet éppen azt a tényt nem vagyunk hajlandók elfogadni, hogy mai példányok nagy százaléka a szaporított.
2022. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

12, konkrétan volt egy ilyen mondat a kérdés leírásában: "Ilyen esetben támogatnátok a szaporítást?" én pedig válaszoltam rá 🤷‍♀️ Nem támogatom a szaporítást, és ezen semmi nem változtat.

Semmi szükség a kötekedésre, ezek felesleges körök. Nem vitázni vagyok itt. Leírtam a véleményem és örülnék ha elfogadnád, mert úgysincs más választásod. Én is elfogadom a tiédet.

2022. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerűen nem értem, hogy ha valaki javítani akar a fajtán, akkor azt miért feketén, papírok nélkül kell csinálni.

Javítson a fajtán, remek ötlet, tehet valami jót a világban, de járja ki a hivatalos utat és tenyésszen, ne szaporítson.

2022. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
73%
13. Igen láttam ezt a mondatot, da akkor ezek szerint a kérdező sincs tisztában a szaporítás fogalmával. Ugyanis amit leírt annak köze sincs a "kutyagyártáshoz".
2022. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Mopsz, bulldog lapos orr, németjuhász csapott/görnyedő gerinc, spániel zsugorodott koponya, csivava igazából minden...

Persze támogatnám amit írsz, szerintem van is aki elkezdte kijavítani, de szerintem a túltenyésztés és pedigree belterjesség úgy ahogy van rossz és amblokk abba kéne hagyni.

2022. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%

A szaporítás egy jogi fogalom, nem több. Tehát ha nem hivatalosan csinálja, az bizony szaporítás.

Ez olyan mint amikor két törzskönyves, fajtatiszta állatot összeraknak és a kicsiknek nem lesz törzskönyve, mert aki összerakta őket, nem bejegyzett tenyésztő. Azok a kicsik egyértelműen fajtatiszták, de hivatalosan mégsem azok, hanem fajtajellegű keverékek.

A szaporítás sokak fejében az, amikor szörnyű telepeken van bezsúfolva rengeteg kutya a saját mocskába, holott nem kizárólag ez a szaporítás. Jogilag minden szaporításnak számít, amit nem hivatalos, bejegyzett kennel alatt művelnek, papírok nélkül. Még az is szaporítás amikor a Marikanéni a faluvégről elleti a Picurt hogy a Picur ne legyen magányos..

Sokan azt hiszik hogy csak csúnya, gonosz, pénzéhes emberek szaporítanak. Pedig sokszor sima tudatlanság áll a háttérben, nem nyerészkedési vágy.

2022. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

"A szaporítás egy jogi fogalom, nem több. Tehát ha nem hivatalosan csinálja, az bizony szaporítás."


Akkor bizony a jogi meghatározással van a baj, nem pedig azzal hogy két kutyafajtát összemixelnek. Mert az akár még jól is "elsülhet"

2022. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%
18, csak minek, mikor annyi mix van a menhelyeken meg az utcán. Ugyanolyan értékesek, mind ugyanúgy megérdemelné a szeretetet és egy normális gazdát.
2022. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
66%
Na igen, a menhelyeken lévő mixek egy részét is nyugodt szívvel merném törzskönyveztetni. mert csak az eredeti fajta javára vált a vérfrissítés. pl. Németjuhász vs németjuhász keverék.
2022. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!