Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túrázáshoz, erdős sétán miért...

Túrázáshoz, erdős sétán miért hám kell a kutyára?

Figyelt kérdés
2022. aug. 15. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
15:33- bocs. Nem tudok elmenni amellett a butaság mellett amit írtál: a kutyák nem izzadnak!
2022. aug. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Muszáj pár dolgot helyre raknom.

#4 a kutyak nem izzadnak és fáznak meg. Csak a tappancsukon izzadnak, azon kívül lihegéssel szabályozzák a testhőmérsékletet.


Nem, nem divat kérdése. A hám biztonságosabb, kényelmesebb, nem okoz sérülést.


Szerintem a láthatósági mellényre gondolt a szerző, az azért kell, hogy vadász szezonban ne lőjék ki a kutyát.


Ha a kutyának nincs bomba biztos behívása, nem kéne póráz nélkül lennie. Sem erdőben sem máshol. A saját és mások érdekében sem.


Ez a baj az ilyen fórumokban, tele vannak baromságokkal.

2022. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én deréköv+rugós póráz+húzóhám kombóban viszem őket sétálni és mindig elöl kell menniük és húznak is (már amikor...), így jobban elfáradnak, nincs nagyon sérülésveszély, nekem is segítenek és közben biztonságban van mindenki :) Lejtőn természetesen tudják, hogy nem húzhatnak, ha pedig szembe jön valaki, nem fordulnak ki rá, de ez persze jó sok idő volt, mire megtanulták.


15 fok alatt meg biciklizni is járunk és így nyáron kevésbé esnek ki az edzésből.


Amúgy teljesen mindegy, hogy mit adsz rá. Amit én nagyon ajánlok, az a deréköv a gazdinak, bárhogy is megy a kutya. Egyrészt sokkal kényelmesebb, hogy szabad a kezed, másrészt kb 0 az esélye, hogy elszalad egy vad után, mert pl kirántja a kezedből a pórázt.

2022. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%
#11-#12 baromira félrefogalmaztam az izzadással, elnézést. Ha szabad kérdezni, akkor "kimelegedni" sem tud a kutya? (Én egész életemben csak szívós terelőkkel voltam körülvéve, amikor exem családjának tacskója volt, akkor ástam bele magam picit a dologba, és mintha valamelyik szakkönyv írta volna, hogy télen hámmal kivinni-bevinni rövid időközönként nem tesz jót neki, mert megfázik, mivel megszokta a benti meleget, kint meg fedi a "takaró".)
2022. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
Nincs kutyám, de rohadt élet hogy hámmal indulnék neki, nem nyakörvvel. Józan paraszti ész, hogy erdőben qrvasok inger éri a kutyát, a nyakörv meg fojt. A hám stabilabban tart. Ha beakad is vhova, mert mondjuk bokorba bemegy a kutya (pórázon!), akkor se lehet nagy baj, nem fogja fojtani. Minden részlet a hám irányába mutat.
2022. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig úgy gondolom, h a hám húzásra van és nem sétára. Mellesleg megkell nevelni a kutyát és egy nagytestű, ha megindul hámmal nem fogod meg.

Nyakörvbe is van színes rikító.

Elengedni meg nem szabad és a hosszú póráz oké, de úgy nem is lővi ki a vadász.

Persze ez az én szerény véleményem.

Mindenki ahogy érzi.

2022. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 nagyon igazad van. Amúgy is, a kutyád életét mentheted meg vele, főleg, ha városban laksz, ha kölyökkorától kezdve neveled arra, hogy visszahívható legyen. A többségnek ugye szobadísz, amit napi 2x elvisz sétálni, miközben telefonál, meg is történik a baj.
2022. aug. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem kell hámot használni, ha nem akarsz, jó a nyakörv is. Ha amúgy nem húz a kutya, akkor amúgy is gusztus dolga.

Komolyabb túrákra a fogantyús hám praktikus, ezzel tudod emelni, segíteni a kutyát ill. például a Julius K-9 longwalk hámja neonsárga színben láthatósági felszerelésként is szogál.

Ha szokott húzni (és szeretnéd, hogy húzzon), akkor illik egy kényelmes Y fazonú hámot adni neki, és praktikus a rugalmas szár is.

2022. aug. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!