Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltett a kutya? Vagy ez mi volt?

Féltett a kutya? Vagy ez mi volt?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonomnak van egy kutyája (németjuhász keverék). Elég gyakran vagyok náluk, nagyon jó a kapcsolatom a kutyával is, szeretjük egymást nagyon. Igen, ő is engem. Amikor először látta a kutya a barátomat, kimentünk a konyhába inni, és a barátom átölelt. Erre a kutya nekiállt ugatni, nem agresszívan, de ugatta a barátomat. Megnyugtattam a kutyát, és utána még találkozott párszor a barátommal, mielőtt levittük volna sétálni. Amikor sétáltattuk a kutyát, el volt engedve, és ha megölelt a barátom nem ugatott, hanem megállt egy helyben, megvárt minket. :) Kérdésem, hogy első alkalommal azért ugathatott, mert féltett, utána viszont megismerte a barátomat, és már nem félt tőle?
2010. szept. 23. 19:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Először én is a féltékenységre gondoltam, csak mivel mostmár nem ugat ilyenkor, azért gondoltam utána, hogy féltett...
2010. szept. 23. 20:09
 12/13 anonim ***** válasza:
Most le fogtok pontozni de szerintem ez nem féltés meg féltékenység. Ugyanis a kutya nem ember, hanem kutya, tehát nem saját magunkból kell kiindulni. Különben sem hülye az állat, tudja mikor akarnak ártani neked, mert az korántsem úgy néz ki mint egy szeretetteljes ölelés. Szerintem ez színtiszta rangsorprobléma! A barátod nem ismeri el felette állónak ezért küzd a helyéért ahova a barátod beállni látszik. Ilyen egyszerű. Illetve téged sem fogadhat el túlzottan mert egy jólnevelt kutya a gazda minden döntését zokszó nélkül el kell hogy fogadja. Nem is értem hogy ezen miért olvadoznak egyesek meg beletörődnek mint a mudis... Erről azonnal és keményen le kell szoktatni mert aztán majd az lesz hogy a kutya irányít, pl megharapja a barátod, lekergeti az ágyról, nem hagyja hogy egymáshoz érjetek... Nekem is mudim van, tudom milyen, keményen fogós fajta (legalábbis az enyémek) és egygazdás de ha én eldöntök valamit akkor az úgy is lesz és egyiknek sincs ellenvetése, és ha én akarom akkor 100 kutyát vagy embert végigszeretgetek és elfogadják... De lehet velem van a baj hogy el sem bírom képzelni hogy az én kutyám ilyeneket műveljen, mert alap hogy nem.
2010. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Mostmár semmi baja nincs a barátommal, és mindent megcsinál neki is, nem úgy viselkedik vele, mint ha lejjebb lenne a rangsorban. Természetesen az is lehet, hogy akkor még lejjebb volt, és azóta változott valami miatt. Én nem pontozlak le, a kérdést azért írtam, mert a véleményetekre vagyok kíváncsi. :)
2010. szept. 23. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!