Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászom vagy dobermanom...

Németjuhászom vagy dobermanom legyen?

Figyelt kérdés
2022. aug. 19. 16:34
1 2 3
 21/30 mijone válasza:
0%
Én Kuvasz vagy Labradorban gondolkoznék, igaz nem munkakutyák , inkább mentálisan segítenek. Nekem nyugodt ebek lehetnek, mert panelban lakom.🙄 De most sokat kell vigyáznom a lányom cicajara, így kutya kizárt. 🙂
2022. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kuvasz és a labrador is munkakutya, az egyik őrző, a másik retriever. Létezik munkakutya és társasági eb, utóbbi annak való, aki nem hagyja fél napra egyedül a lakásban, mert igényli az ember közelségét, és cukisága ellenére a rendes nevelést (csivava, máltai selyem stb.). Ismerek olyan labradortartót, aki rendszeresen viszi versenyekre-vadászatokra, és kezesebb a kutyája, mint az udvaron tartott, alig sétáltatott. Kuvasz meg jól el tud kanászodni, ha engeded neki, fajtahibának tartanak dolgokat, ami a nevelés hiánya. Kuvaszhoz hasonló méretben és ugyanazzal a "munkakörrel" rendelkezve egy komondor sokkal jámborabb, de az sem kezdő kutyatartónak való. Méretük kapcsán ezeket panelban tartani meg kevés kivételtől eltekintve közelíti az állatkínzást. (Mondjuk mentálisan egy tacskónak sem tesz jót a panelban tartás, de hát az egyszeri kutyásnak hiába mondják.)
2022. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Nekem a németjuhász tetszett jobban annó, de már tényleg túl vannak tenyésztve, így az már nem jöhetne számításba.
2022. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem túl van tenyésztve, hanem túl népszerű ahhoz, hogy ne szaporítsák, aztán a szaporítótól vásárló véletlenül keletkezett, elajándékozott kölykei stb. egyre jobban belerongyolnak abba, amit a standard és a normális tenyésztő elkerülni akar.
2022. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 tatagami ***** válasza:
100%
Nem tudom dobermann hogy áll egészség kapcsán, de ha németjuhászból veszel nézz szét jobban. Nekem 3 év volt mire vettem, sokáig tartott amíg olyat találtam akinek normálisak a kutyái és nem kemény munkavonalas. Weboldalakat, Facebook oldalakat nem frissítenek, kevés a kép, videó. Lassan lehet kérdezősködni többi tulajtól/tenyésztőtől, nincs olyan weboldal ami összefoglalná a tenyésztőket aktuális információkkal. Ahonnan vettem: Angliai tenyésztő, német és cseh import kutyákkal. Egészségügyileg eddig tökéletes, örökletes baja nem volt, egyenes hátú, fekete színű. Jóval drágább mint itthon, de nemcsak Angliában, bárhol Nyugat-Európában 1000-2000 euró körül mozognak a németjuhászok, kemény munkára való vagy tenyésztési példány pedig még több.
2022. aug. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőket szinte csak telefonon ér el az ember. Nem is véletlenül, a facebook elég komolytalan platform, régen a többségnek normális honlapja volt. Rendesen utána kell járni, meglátogatni esetleg az almot az első hetekben is stb. De hát egy kutya minimum 10, inkább 15 éves befektetés, nyilvánvalóan nem egyik napról a másikra találja meg az ember a megfelelőt. :)
2022. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#25 nekem a munkavonalas is jó. Azt adnak bárkinek?
2022. aug. 20. 08:39
 28/30 anonim ***** válasza:

Nem.


Illetve 70-ert te nem kapsz fajtatiszta kutyat. 250-tol indulnak manapsag, a magyar fajták kivetelevel. Azok olcsobbak.

2022. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 tatagami ***** válasza:

Így hogy bárkinek mert van pénze nem. Úgy hogy bárki vehet miután beszélnek vele, ellenőriznek pár dolgot igen. Van e elég időd/pénzed tanítani, dolgoztatni a kutyát, van e kutyás tapasztalatod, tudod hogy kell vagy suliba/képzésre járnál a kutyával. Nincs sok jó munkavonalas kutya ezért sokkal szigorúbbak mint a többiek. Legtöbb helyen benne van a szerződésben hogy ha nem tudod/akarod tovább tartani a kutyát akkor vissza kell add a tenyésztőnek nem adhatod csak úgy el bárkinek és a tenyésztő keres majd új gazdát. Ha van ismerősöd akkor sokkal egyszerűbb tőle vagy az ő ajánlásával kapni, vagy ha seregben/rendőrségnél van ismerős akkor össze tudnak kötni tenyésztővel aki oda adja el a kutyáit, sokkal egyszerűbb mint magadtól csinálni/utánajárni. Angliában egyszerűbb volt, a Kennel Club nem olyan szigorú tenyésztés tekintetében mint az FCI magyar vagy német klubja így bárki tenyészthet ami könnyebbé teszi a vásárlást, de mivel nem olyan szigorú sokkal több időt vesz igénybe hogy ellenőrizd a kutyát(AKC-s amerikait ajánlott kerülni, csoda és ritka ha egészséges kutyát találsz).


Például a legnagyobb weboldal ahol hirdetik magukat a pets4homes, német juhász 700+ hirdetés, németjuhász+KC pedigree+önkormányzatnál regisztrált csak 17 hirdetés és ezekből is te kell válassz és megnézd a kölyköt és a szülők egészségügyi szűréseit(diszplázia kiszűrhető örökletesen, de nem megfelelő etetés/megerőltető gyakorlatok okozhatják bármilyen nagytestű kutyánál).


[link]


Tehát ha tervezel munkavonalasat venni már most kezdj utánajárni hogy 1-2 éven belül legyen.

Nekem még ajánlották a következő két tenyésztőt:

[link]

[link]

A szlovák oldal inkább felnőtt félig/teljesen képzett kutyákkal foglalkozik, nem csak saját tenyésztéssel hanem keresnek Szlovákiában megfelelő kutyát és vagy képzik vagy közvetítőként dolgoznak. A cseh cég pedig egy hadseregből kivált tenyésztési vonal, páran amerikai fórumon írták hogy a legjobb kutyákat eladták amerikába és most már átlag munkakutyások, de egészségügyileg az egyik legjobbak. Nekem messze voltak kerestem Angliában olyat aki itt tenyészt cseh, kelet német és angol vonalak keresztezésével.

2022. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Dobi a lakasban 25 fokon jol erzi magat. Ne tedd ki akertbe. Uri kutya,nem a mocskos hideg kertbe valo . Puha vastag szonyeg,matrac kell neki fekudni .


Rendszeres kocogas!!!! Nem kerti disz egy kutyase.


A dobi is meg a nj kulonosen igenyli a gazda szemelyes fizikai jelenletet maga mellett es a parancsolast egesz nap. Bunteteskent elik meg,ha kicsapod akertbe!!!

2022. aug. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!