Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkáltatói adóbevallás...

Munkáltatói adóbevallás elkészítését kértem, de hol találom meg az általuk összeállított nyilatkozaton az esetlegesen fizetendő/visszaigényelhető adót?

Figyelt kérdés
Már kétszer átnéztem, de nem találok ilyen sort rajta.
2010. márc. 20. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A munkáltató köteles január 31-ig tájékoztatni a nála de.31-én jogviszonyban állókat a 2009.évben kifizetett adóköteles jövedelmükről. Ennek az igazolásnak a tetején M/30-as elnevezést találsz. Ez az igazolás még nem a munkáltatói adóelszámolás. A munkáltatók általában a május havi bérrel fizetik vissza a többlet szja levonást, vagy ekkor kezdik el levonni az adótartozásokat. Azért nem készíthetik el előbb, mert a más forrásból származó jövedelmeket is pl. gyes, amit a MÁK fizet,vagy a munkanélküli ellátásról szóló igazolásokat is le kell adni a munkahelyen. A 2009-es adóelszámolási nyomtatvány tetején M29-et talász. Azon az igazolások már megtalálod a visszajáró, vagy még fizetendő szja összegét.
2010. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Valóban, még csak az M30-as igazolást kaptam meg eddig.

Akkor az M29-es majd csak ezután jön! :)

Köszönöm még egyszer!

2010. márc. 20. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!