Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ennyit kell várni egy...

Tényleg ennyit kell várni egy törzskönyvre 2022-ben?

Figyelt kérdés
Egy 2022 ápr. 22-én született kutyus törzskönyvét várjuk aki ugye már 4 hónapos múlt mostanra. A tenyésztő azt mondta, hogy ez nyáron a szabadságolások idején elég hosszú idő is lehet (Akár 6 hónapos is lehet a kutya mire megjön). Ugyanezt hallottam az állatorvosunktól is akihez járunk. Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Tényleg ennyi idő kéne 2022 ben, hogy adatbázisba legyen véve és ki legyen állítva a törzskönyve egy kutyának? Persze az is lehet, hogy egyszerűen csak átvertek és tk se lesz :D

2022. aug. 21. 15:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Oh, értem, hát ez új infó, köszi.
2022. aug. 21. 16:46
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a fajtád ügyintézőjénél, be van-e adva az alombejelentő.

[link]

2022. aug. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapot vártam rá (Rhodesiai).
2022. aug. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Tavaszi alomnál nálunk is csak szeptember környékén jött meg a tk, őszi alomnál kicsit gyorsabb volt, de akkor is volt már simán 4 hónapos a kutya. A MEOESZ-es ügyintézés tényleg megragadt a múlt században, munkavizsgához igényeltem teljesítménykönyvet, ami lényegében csak egy összefűzött füzetke, hetekig ment az egyeztetés, csak bizonyos napokon voltak nyitva, akkor is csak délelőtt vagy délután... éveket öregedtem, amíg végre a kezembe tartottam a teljesítménykönyvet, szóval simán lehet, hogy nálatok is csak a gördülékeny ügyintézés teljes hiányáról van szó.

Ha át akarna verni a tenyésztő annak tényleg könnyebben utána tudsz járni, ha érdeklődsz a #12-es által linkelt elérhetőségen, így simán lehet, hogy még bő egy hónapot idegeskedsz ezen feleslegesen.

2022. aug. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos ilyen. Egyik kutyamnak 3 honapos korara jott meg, masiknak 6…


De figyi, pl pont ma adtam be champion kerelmet, nincsenek illuzioim, kb 2 honap lesz mire egy papirt kinyomtatnak meg egy serleget felcimkeznek 😂😂😂

2022. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg előfordulhat. Sok tenyésztőt ismerek, mert egy időben kutyákkal dolgoztam, és hallottam meg ma is hallok tőlük hasonlókat. Igazság szerint az utóbbi kb. 10 évben gyakrabban hallottam ilyeneket, mint annak előtte.
2022. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Mi macskát vettünk tenyésztőtől, 3 hónap volt mire a tenyésztő megkapta a tk-t, de nekünk csak ivartalanítás után adta ide.
2022. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap megérkezett a TK. Kb 3 hónap kellett nekik :D
2022. szept. 16. 11:49
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem kapkodták el. 21. század?! De a lényeg, hogy megvan. Azért én sajnálom a tenyésztőket is, mert ez sokszor tényleg nem rajtuk múlik, de az ő szavahihetőségüket kérdőjelezik meg miatta.
2022. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát igen. Sajnos én is türelmetlen voltam és felhívtam a tenyésztőt 3 hete, hogy merre lehet a tk. Szerencsére iszonyatosan kedves és türelmes volt és csak megnyugtatott, hogy nyugalom meg fog jönni legyek türelemmel. :)


De azért az tényleg nevetséges, hogy a 21. században ilyen technológiai eléréssel 3 hónap egy szaros tk...

2022. szept. 16. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!