Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy szuka...

Mennyire visel meg egy szuka kutyát az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptunk egy szuka kiskutyát, aminek az apja a mienk és nincs szívünk eladnina kicsit. Ha megtartjuk biztos, hogy ivartalanítjuk. Nagy testű kutyáról van szó.

Hogy viselik az ivartalanítást a kutyusok?



2022. aug. 23. 14:06
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
#10 Miért az lett volna a felelősségteljesebb?
2022. aug. 23. 14:38
 12/48 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám pár héttel az ivartalanítása után került hozzám a fajtamentéstől, ahonnan örökbe fogadtam, nem viselte meg az ivartalanítás. Az előélete, hogy az utcán élt korábban, és ki tudja, mit élt át amellett, hogy túl fiatalon lett vemhes, ki tudja, hogyan, jobban megviselték.

Egyébként nagyon sok kutya vár gazdára, kölykök is, onnan miért nem volt jó?

2022. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
2022. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

#11

Mondjuk mert az ilyen sufni-elletéstől baja lehet a kutyának, mindeközben meg kutyák ezrei r0hadnak a menhelyeken....???

A többi kölyökkel mi lett??

2022. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem volt felelősségteljes??? Pl. mert ha jól értem a másik ember meg is gondolta magát és ha ti nem veszitek vissza a kölyköt akkor lehet agyonvágja jobb esetben kirakja az út szélén???


Agyatlan szaporítók komolyan!


De hogy a kérdésre is válaszoljak pár nap alatt túl lesz rajta a kutya, azt se fogja tudni hogy történt vele bármi cserébe tovább fog élni és nem lesz neki tizen-huszon kölyke akik senkinek se kellenek mert tele vannak a menhelyek.

2022. aug. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzunk pár dolgot, mert lassan már bicskát szorítotok a torkomhoz.

A sufni elletésből született összes kölyöknek van gazdája. Csupán a mi ismerősünk állt el a vételtől, ami egyébként mivel befogadtuk a kutyát megint csak jó helye van.


Mivel alapból nem terveztünk még egy kutyát, ezért nem menhelyről mentettünk.


Engem leginkább az érdekelt, hogy ha a kutyát ivartalanítatom azt hogy fogja megélni. Egyébként egy család érdeklődik iránta, de mivel megtetszett a kutyus ezért gyötrődöm, hogy mi legyen a megoldás.


Köszönöm a válaszokat! Ki fogom kérni az állatorvosunk véleményét is.

2022. aug. 23. 15:40
 17/48 anonim ***** válasza:
100%

De mégis hogy élné meg? Mint egy műtétet. Vagy mi másra számítasz?

Amúgy senki nem szorított semmit sehova, csak játszod az értetlent.

2022. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

A legfelelősebb döntés, ha mindkét kutyát ivartalaníttatod, a régebben meglévőt is, és a kölyköt is, a kölyök ivartalanításának időpontja kérdés, ezt érdemes az állatorvossal egyeztetni, hogy az ő esetében mi az optimális. Te nem csak a saját kutyádért, de az utódaiért is felelős vagy, tehát a most gazdásított kölykökért is, és azért is, ha azoknak a kölyköknek is lesznek kölykeik, meg azért is, ha valamelyiket megunják, elszökik, menhelyre kerül, elgázolja egy autó... stb.

Ivartalaníttasd a kutyáidat, nem kell szaporítani, egyébként is törvényt sértesz a szaporítással. Tele vannak a menhelyek, bárki találhat kutyát, aki akar. Ti a szaporítással ilyen menhelyi kutyáktól vettétek el a boldog gazdis kutyaélet lehetőségét, mert akikhez kerültek a kölykök, örökbe is fogadhattak volna menhelyről.

2022. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
75%

És még büszke magára az alja szaporító.


Szoritsd is azt a bicskát jol a torkodhoz, addig mig lelegzel…

2022. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

17, nem tudom, mert még soha nem ivartalaníttattunk kutyát. Elképesztő, de nem volt belőle soha gond. És a bicskát csak irodalmi szabadságom egy kreatív pillanatában írtam. Szerintem jó hasonlat arra, ha valakit hirtelen sokan támadnak le egy döntése végett.


18, szerintem te egy kicsit túltoltad ezt a felelősség dolgot. Ennyi erővel te is felelős vagy minden eldobott szemétért elvégre nem tudod, hova kerül és milyen élőlény nyeli le, fullad bele, vagy sérül meg miatta.

By the way, aki háztól vesz kutyát, az nem fog menhelyre menni. SAJNOS!

2022. aug. 23. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!