Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire visel meg egy szuka...

Mennyire visel meg egy szuka kutyát az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptunk egy szuka kiskutyát, aminek az apja a mienk és nincs szívünk eladnina kicsit. Ha megtartjuk biztos, hogy ivartalanítjuk. Nagy testű kutyáról van szó.

Hogy viselik az ivartalanítást a kutyusok?



2022. aug. 23. 14:06
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj hogy amit a kérdező csinál az sajnos legális"


Magyarországon biztosan nem legális, lehet kutakodni a jogszabályok között.

2022. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

#31

Sajnos nem illegális szaporítani, és ivaros kutyát tartani.

Szeretném ha az lenne, de nem az.

A kérdező maga nem szaporít, csak felelőtlenül tart és ad kölcsön ivaros kutyákat. Ezt nem tiltja törvény ha jól tudom.

2022. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
75%
2022. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
31%

#33

Ez alapján illegális amit a kérdező ismerőse csinál, igen.

De szapitól származó kutyát tartani ivarosan továbbra se illegális, akkor se ha lepontoztok. Elhihetitek hogy ha rajtam múlna akkor az lenne, szóval kár rajtam kitölteni a haragot, bár tudom milyen szr a tehetetlen düh amit állatszerető ember érez ilyenkor. Sajnálom.

2022. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy tilos szaporított kutyát tartani, hiszen a mentett kutyák 99%-a szaporított kutya, a szaporítás tilos, és sok esetben állatkínzásnak minősül, az Állatvédelmi törvény értelmében tilos beteg egyedeket szaporítani, és a szaporított kutyáknál az egészségre a szűrések hiányában nincs garancia, hát még ha esetleg közeli rokon kutyákat raktak párba, a hozzáértés nélküli szaporításnak pedig könnyen lehet beteg utód az eredménye. Például a bordereseknél volt több dupla merle beteg kutya. Nem kell, hogy valaki ezzel a tudással szülessen, hogy tudja, hogy két merlét nem szabad párba állítani, de legalább nézne utána a lehetséges egészségügyi kockázatoknak, mielőtt belekezd.
2022. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

#35

Ez így igaz. A kérdező nem maga szaporít, csak támogatja azt aki csinálja.

2022. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező ugyanúgy hozzájárult a szaporításhoz, mivel az ő kutyája az egyik a szülőpárból. Mi az, hogy nem maga szaporít? Mint hogyha azt mondanád, hogy az apa nem szülő csak az anya. A kan kutya tulajdonosa ugyanúgy felelős, mint a szuka kutya tulajdonosa.
2022. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
31%

#37

És honnan tudjuk, hogy a kérdező a tulajdonos?

Azt írja: "kaptunk", "mienk", stb. Gondolom a szülei kutyái papíron.

Valamint továbbra se árusított kölyköket.

2022. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk? A kérdés kiegészítéséből idézem:

"Pár napja kaptunk egy szuka kiskutyát, aminek az apja a mienk"

Az apa kutya a kérdezőéké.

2022. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

#39

Pontosan erről beszélek. A "kérdezőÉKÉ". Többes szám. Nem ő az egyetlen tulajdonos. Ami azt illeti, a stílusa alapján én kiskorúnak tippelem, és gyanítom a "kutyánk" az a szülei kutyáját jelenti.

2022. aug. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!