Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyája is "megbolondult"...

Más kutyája is "megbolondult" a tűzijáték óta?

Figyelt kérdés

Olyan településen élünk, ahol megtartották a városi tűzijátékot szombaton. A kutya persze betört a lakásba, teljes félelemben volt. Azóta folyton betör, attól is teljesen beparázik ha valamelyik szomszéd beindítja az autóját. 8 éves múlt, átélt már pár aug. 20-át meg Szilvesztert is, eddig ezek nem tartottak napokig nála.

Mit tudok tenni?


2022. aug. 24. 09:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

“Eddig ezek”.

Tehat a kutyad mar 8 eves es retteg, de annyi eszed egyszer nem volt a 8 ev alatt, hogy szerencsetlent legalabb addig beengedd a hazba, ameddig tart a nagy ramazuri.

Inkabb hagytad kint szenvedni, minden egyes rohadt evben. Szep.

2022. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
... és, ha másé is, az segít a Tiéden? Tartsd bent pár napig, vidd oda az autó közelébe, simogasd, nyugtatgasd és úgy indítsák be, tudjon vissza szokni rá. A jövőben legyél elővigyázatosabb, hisz öregszik, gyávább...
2022. aug. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%
Olyan hlye h tudsz lenni h tüzijatéknál kinthagyod, otulj h meg el
2022. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom mások előre készültek rá, hogy a kutyáknak ez egy stresszes időszak és nem hagyták kint egyedül
2022. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Wow, egyetlen hasznos válasz érkezett :)

A bent tartást pár napra max hétvégén tudjuk megoldani, hétköznap csak délután, nem tudom ez elég lenne-e a javuláshoz.

A szomszédok gondolom elég furán néznének, ha megkérném őket, hogy mielőtt mennek valahova, csengessenek be, és addig nyugtatom a kutyát.

2022. aug. 24. 10:14
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell menni sehová, el is lehet azt játszani. Tudod vagy akarunk valamit, vagy nem.

Szerintem mutasd meg a kutyának az itteni válaszokat, s vagy tanul belőle vagy nem, az ő dolga.

2022. aug. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, mi a csudáért nem tudtad beengedni a kutyát, nem értem? Szerintem ha ennyire stresszes és nem csillapszik napok óta, akkor lehet, hogy tényleg a közelében robbant valami, vagy egyszerűen csak ő érzékenyebb a szokásosnál. A durrogásnál nyugtatgatás kontraproduktív lehet, mert a félelmet jutalmazza, ennek olvass utána, nem írom le részletesen. Viszont azt javaslom, hogy vidd el a kutyát állatorvoshoz kivizsgálásra, majd a doki megmondja, mi a teendő, lehet, hogy valami nyugtatószert is ajánl - itt nem feltétlenül gyógyszerre, szedatívumra gondolok, hanem pl. valami gyógynövényes dologra, párologtatószerre stb. Valamit biztosan kell tenni, nem élhet folytonos stresszben, mert erre rá is mehet, sajnos nagyon gyorsan a kutya. :( Elég csak egy szívbetegség vagy más, nem ismert egészségügyi gond, és a stressz plusz tehernek. És könyörgöm, a jövőben ha durrogtatás van, NE HAGYD KINT! Lehet, hogy viharfélő is lesz mostantól, ezt is vedd számításba. nézd át alaposan a kerítést, hogy félelmében se tudjon kiszökni, ha van rá lehetőség, hagyjatok nyitva neki résnyire garázs- vagy pinceajtót, hogy aha megrémül, inkább befelé próbáljon menekülni, mint kifelé.


Ha enni hajlandó, amikor ilyen durrogós zajok vannak, azt is csinálhatod, hogy ilyeneket játszol le neki etetéskor - kezdeti lépésnek deszenzitizációban.

2022. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell csinálni hogy ne tudjon betörni! Meg kell szoknia a kinti hanghatásokat!


Ha kénytelen kint maradni, rájön hogy az a hang amit hall nem bánt és megszokja

2022. aug. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

#7

Így van! Ezek azok az "okos" gazdik.


Nekem is van kutyám, 13 éves, a 13 év alatt egyszer sem kellett félnie, mindig be volt engedve amikor tűzijáték vagy petárdázás volt a közelben. Én soha nem hibáztattam senkit, azért mert szórakozik a petárdával, mindenkinek saját dolga, hogy mit csinál, nekem ahhoz semmi közöm, mint ahogy nekem, felelős gazdinak is a saját dolgom, hogy vigyázzak a kutyámra. Bár ez egyáltalán nem megerőltető, mert én szeretem a kutyámat. A kérdező valószínűleg nem eléggé. Szegény kutya :(

2022. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
9# Nem, ha befelé nem tud szökni, akkor kifelé fog. Vagy akár meg is halhat a stressztől, pláne egy idősebb kutya. Mondd, hogy te nem tartasz kutyát, remélem, nem, mert ilyennek nem való.
2022. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!