Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legjobb...

Milyen kutya lenne a legjobb számomra?

Figyelt kérdés

Az első kutyám lenne, már régen keresem a legjobb fajtát, viszont nem tudom eldönteni. Sokat tudnék foglalkozni vele, egész héten csak pár órát maradna egyedül (kis korában semennyit). Aktív vagyok, ezért gondoltam vizslára, GSP-re de lehet azoknak viszont nem tudok elég mozgást biztosítani, azok szerint amit olvastam róluk (pl. max egy héten egyszer/kétszer szeretném nagyobb túrára vinni).


Ezek fontosak számomra a kutyában:

- kölyökként fogadhassam örökbe

- közepes/nagyobb termetű

- aktív, de megvan magában is otthon napközben (nyugodtabb természetű)

- lehet könnyen nevelni (nagyon fontosnak tartom a nevelését, hogy szót fogadó legyen és bizalmas kapcsolat lehessen köztünk)

- ha lehet nem nagyon hosszú szőrű


Bent tartanám a kutyát, leginkább egy baráti társat keresek benne.

A pénz nem nagyon számít, ha fajtatisztán kevesebb mint 200e-be kerül.

HA valami betegsége lenne, ki tudnám fizetni.

Igen, menhelyen is néztem illetve jelentkeztem több kutyára is, viszont vagy nem válaszoltak vagy visszautasítottak mert van két macska...


Eddig a következőkre gondoltam, de ha valakinek más véleménye/tapasztalata van nyugodtan mondja:)

- német dog / great dane

- német juhász

- amerikai staffordshire terrier

- vizsla

- labrador

- whippet (ha jól tudom őt nem nagyon tenyésztik itthon)



Nem szeretnék szaporítótól olcsóbb kutyát, viszont arra sincs pénzem, hogy fél milliókat költsek rá. Tudom hogy valaki azt mondaná akkor legyen plüssöm stb, ilyeneket fölösleges írni. köszönöm. :)



2022. aug. 24. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Német boxer esetleg?

[link]

2022. aug. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a választ! azt elfelejtettem leírni, hogy nem szeretném ha nagyon sokat nyáladzana a kutya de gondoltam a boxerre is:)
2022. aug. 24. 14:15
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Golden retriever vagy labrador. De árat nem tudok.
2022. aug. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

A német vizsla szerintem nem elsogazdis kutya (mondom úgy, hogy magyarom és németem is van). A magyar jó lehet.

Német dog szerintem nincs 200 alatt, pluszban elég beteges, kevés ideig elő fajta.

Német juhász szintén jó választás lehet, szerintem ezek közül a legjobb. A fajtamentest is ajánlom, tesztelik cicakra a kutyákat.

Amstaffot kezdésként szintén nem ajánlanám.

Labrador, whippet szintén jó lehet, de utóbbi szerintem 200 felett van. Labradorok miatt pedig szintén a fajtamentest ajánlanám.

2022. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Maya Bunnyheart ***** válasza:
73%
A felsorolt fajták közül ideális választás szerintem a labrador, a (magyar) vizsla, és a whippet.
2022. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mar vizsla sincsen 200 alatt, szaporitokat meg nem kene tamogatni, igy targytalan az osszes fajta, amit a kerdezo felsorolt. A whippet talan a legdragabb az osszes kozul, 400-500k.


Marad a menhely vagy a gyujtogetes.

2022. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán értem. Azt írod aktív vagy, majd azt, hogy heti maximum kétszer vinnéd túrázni. Ezen felül is mozgatnád feltételezem, csak vagy elsiklottam felette, vagy nem fejtetted ki jobban. Heti max 3 séta nem tudom egy aktív kutya szempontjából mire lenne elég.
2022. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

*heti max 2 séta

bocsi, félrenyomtam

2022. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 úgy gondoltam heti max 2 nagy séta (mondjuk több órás túra valahol az erdőben). minden nap 3szor vinném sétálni, de valószínüleg csak a környéken 1-1,5órás sétákra. ami ha jól tudom nagyon aktív kutyáknak egy kicsit unalmas lehet:)
2022. aug. 24. 17:37
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

7-es vagyok

Á, értem. Szerintem ezekkel a feltételekkel bármelyik általad említett fajta jó lehet, a gond inkább csak azzal van, hogy nagyon drágák a törzskönyvesek. Borderes ismerősöm épp most nézegeti a kenneleket, ő mondta, hogy 1500-2000 euro(!!) körül mozog most a kölykök ára. A staffi, a vizsla, a labrador meg a juci szerintem hasonló kaliber lehet,a többi talán nem annyira felkapott. Szerintem is érdemesebb tovább nézelődnöd menhelyen, vagy esetleg egy olyan fajtát keresni ami nem olyan népszerű.

Off: Nekem kaum van, törzskönyves, 150 ezer volt, szerintem ez teljesen baráti ár.

2022. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!