Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt sétáltatásk...

Miért csinálja ezt sétáltatáskor a kutya?

Figyelt kérdés
Menhelyen önkéntesként sétáltattam egy 2 éves staffordshire terrier - husky keverék kutyát. Volt, hogy egész szépen sétált, de sokszor előfordult, hogy csak úgy megállt és nem volt hajlandó megmozdulni. Próbáltam egy kicsit meghúzni, de elkezdett morogni, úgyhogy azt inkább abbahagytam. Már az elején megállt, szóval gondolom nem a fáradtság miatt, és nem is a környezet zavarta meg, mert ilyenkor végig engem nézett. Visszafelé már húzott, de volt, hogy úgy néztünk ki, mintha ő sétáltatna engem, nem fordítva. Ha autó/más kutyák mellett kellett elsietnünk, csak jutalomfalattal tudtam rávenni, hogy jöjjön, utána pedig egy darabig még jól ment. Lehet, hogy a meleg miatt állt meg? Hogy máshogy tudnám mozgásra bírni? Bármilyen más tippet is szívesen várok:)

2022. aug. 25. 20:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
24%

Senki nem mondta,hogy rángassa a pórázt.Megint túl gondoljátok.De nem ajánlhatod neki azt se,hogy ácsorogjon ott ameddig az a kutya hajlandó elindulni..

Ha nem bír vele érdemes más jószágot sétálni vinni,ha pedig viszi akkor tudni kell vele bánni.Nem ülhetsz le piknikezni vele 20 méterenként ha neki az jut eszébe.

2022. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem volt nálad víz se az a megoldás,hogy ott ülsz a kutyával ameddig el nem ered az eső vagy valami.🤣

Megindítod a kutyát valamerre és meg fogja tanulni,hogy jár víz ha van vized és eléritek a helyet ahol van víz.

Ha el lenne engedve se gubbasztana ott ameddig találtok vizet,keresne magának.Mutasd az utat,hogy hol a víz és a pihenő uely..


Sok idióta,üljetek csak ilyenkor mellette,neveletlen a kutya,megnevelni kell,nem alkalmazkodni a rossz szokásaihoz. :D

2022. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat:)

Egyáltalán nem agresszív egyébként a kutya, sosem féltem tőle, kézből ette a jutalomfalatot. Elképzelhető, hogy a nyakörv szorulása miatt adott ki hangot. Volt, hogy elterelte valami a figyelmét és rossz irányba indult, de ha ilyenkor egy kicsit meghúztam, mentünk tovább rendesen. Amúgy sem lenne szívem megrángatni/megfenyegetni. Mivel még sosem volt kutyám, ezért nem tudom, hogy a meleg, fáradtság vagy esetleg a bennem lévő bizalmának a hiánya okozhatta a problémát. Az a jobb, ha csalogatom, megvárom ő mit akar, vagy ha én vagyok a “főnök”?

2022. aug. 25. 23:22
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

Staffim van. 3 orakat kocogunk. Kozben adom neki az asvanyvizet,vegefele meg mar adagolom a husokat neki.


Mivel ,ha megjelenik epp egy macska es siman levag egy sprinter,igy felemlegetem neki,hogy “Cukorfalat,nem vagy faradt,csak nincs motivacio!”


Nalatok biztos,h nincs annyi mozgas,h elfarad. Bar napon nyaron ne vigyed,mert rosszul lesz. Kizarolag arnyekban.


A tiednek az a baja,h nem akar visszamenni a racs koze,mert a stafford nagyon igenyli a gazdi folyamatos fizikai es lelki kozelseget,amit en nagyon imadok.


Csak akkor tekint fonoknek,ha te eteted es betartod a sorrendiseget es vele elsz egyutt! Egyebkent egy senki vagy a sorrendben. A morgas azt jelzi: Ki vagy te,h idejossz neha,setaltatsz,aztan itthagysz?

2022. aug. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
14-es Nem a kérdezőé a kutya, csak menhelyen sétáltat.
2022. aug. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!