Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tudja hogy rosszat...

B~Way kérdése:

A kutyám tudja hogy rosszat csinál mégis csinálja. Miért?

Figyelt kérdés

A lényege annyi hogy van egy 4 hónapos Golden retriever kutyusunk akire hiába szólok rá ha rosszalkodik nem hagyja abba.

Pl: Csináljuk neki a kennelt-t és abból van törmelék. Össze szedi a kavicsokat/fa gallyakt v. gyökereket és el kezdi rágni,vagy csak oda hordani a bejárati ajtónk elé.

Rá szólok hogy “Köpöd ki! Nem szabad!”

Olyankor le fagy. Be húzza fülét farkát ,gombóc szemekkel néz rám majd el szalad vele. Hiába szolok utána es követem hogy elvegyem tőle csak lefele néző tekintettel vissza nézeget és kocog tovább. El veszem tőle, le szidom érte (közben mutatom neki a tárgyat ami nála van) elkezdi bámulni a földet mint ahogy egy rossz gyerek. Tudja hogy rosszat csinált az a lényeg… majd ahogy ott hagyom mar megy felszedni a következőt.

Mit tehetek ez ellen?


Meg van a sétáltatás.

Mindentől fel. Emberekre rá veti magát, meg a ruhát is le nyalja róluk annyira ember szerető, de akar az úton akar a járdán megyünk még egy Csivavátol is meg ijed, elkezdi tépni a pórázt visszafelé, sikítva szűköl elsőnek de az csillapodik pár másodpercen belül, le ül és nem megy tovább csak ha le guggolva hívom magamhoz. Tök mindegy hogy mennyire próbálom nyugtatgatni. Utána ha tovabb megyünk nagy nehezen nyüszögve ugrál ránk es indul vissza jelezven hogy haza akar menni (de ne már 200m után) otthon meg ugrál meg kaparja szét a falat meg eszi amit nem kellene.

Bocsánat hosszú lett de remelem tudtok segíteni :(



2021. szept. 15. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Fogtísztitással mivan? Vegyél neki ilyen rágórudat vagy marhalábszárcsontot. A mindenféle köveket, botokat azért rágja mert most van a fogváltása.


Kutyaovi ill. Suli kéne, mert ha felnőttként is ennyire ilyedős lesz nem fogsz vele bírni

2021. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ijedős
2021. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Több foglalkozást igényel, játszik, tanítani kéne.

Idomítani de nem saját módszerekkel hanem kutyaiskolában.

Minél intelligensebb egy kutya annál többet kell vele foglalkozni, ha kicsinek ilyen akkor amire nagyra nő és ugyan ennyire fogsz csak vele foglalkozni akkor felfogja ásni a kertét, cipőiteket szétrágja, eldugja. A kiálló bútorokat leharapja/ szétrágja. Törni zúzni fog mindenhol, lehet még a vendégeket is szét fogja ugatni, csipkedni, kitudja...


FÁRASZD LE, akkor fáradt ha lefekszik játszás közben, ez annak a jele, hogy pihenni szeretne lassan.

2021. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Na,ez is bevállalt valamit amiről halvány fingja nem volt.


Nos,jó reggelt akkor üdvözöllek a kutyás körökben,azon belül a problémás Goldik körében.

Bizony,a golden retriever RÁG.Folyamatosan,mindent.Ezért neki több,mint sok rágcsa kell.

Gumi csontok,ehető rágcsák,gumi karikák,kötelek,rongyik,kabalák (ez egy kicsit 'koszolós' játék..).


És a filmekkel meg a hű de cuki nyugodt goldis mesékkel ellentétben: ez egy aktív kutya!

Naponta szüksége lesz rengeteg mozgásra ahhoz,hogy nyugton maradjon.És nem,nem fog magától unalmában futni se a kertben,sem a futtatóban,sem sehol.

Neked kell majd vele játszani,mentálisan fárasztani (azaz tanítgatni),futni,sportolni,sétálni (akkor is ha van kert),szóval remélem erre azért nem én ébresztelek rá így a kutya vétel után.


Ezen felül: sok sikert,a goldi nagyon vedlik.:')

2021. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami a sétát illeti pedig retriever póráz fog neki kelleni,és egy kutya iskola,vagy egy nagyon alapos utána járás a kutya nevelését illetően.(én videókból tanultam,valakinek megy,valaki jobban tud megjegyezni dolgokat,ha más mondja személyesen)
2021. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen a kutya sulit azt akarom én is mindenképp de gondoltam próbálom előtte “nevelni” picit. És ahogy a kedves 4. Is fel hívta rá a figyelmet fingom se volt hozzá. Alapokat le írtad koszonom szépen de ez nekem is meg volt. Akármit csinálok nem használ. Ezért írtam le célirányosan a kérdésemet. Sok játék. Van annyi ragcsaja meg pokróc hogy két kutya is el lenne vele.

De a kérdés: Ha ennyire hiperaktív akkor miért nem sétál? Fosik mindentől. Ahogy be megyünk meg ugrál. Foglalkozni annyit tudok vele amennyit a munkám enged. Nem többet sajnos. Kutya iskolát is most kezdek el keresni mert most van egy honapja hogy meg kapta a veszettség ellenit. Mostmár merném vinni.

Kedves 1-es van neki igen csak az olyan gumis de megis kemény szutyi. Nem fog bele torni a tejfoga?

2021. szept. 15. 19:39
 7/16 A kérdező kommentje:
És kedves 4. Minden rossz indulat nélkül de rám nyomod az “EZ” jelzőt legalább nevet vállalj mellé ne legyél anonim köszi :)
2021. szept. 15. 19:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ahogy írtad úgy nem tudja hogy "rosszul viselkedik", csak a te reakciódra reagál vissza, a mérges hangodra.
2021. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%
Fáraszd le, jobban szólj rá, picit lettyinstsd meg az orrát (ne üsd az orrát!).
2021. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha fel,ne nyugtasd!!! Ezzel megdicsered valojaban!!!

Hagyd figyelmen kivul.


Tarsd be asorrendisegi szabalyokat. Neten talalsz anyagot rola. Ha nem akarsz olvasni,akkor tobbszazezerert majd egy oktato elmondja…

2021. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!