Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát hogy lehet lenyugta...

Egy kutyát hogy lehet lenyugtatni, mikor valami hangos történik?

Figyelt kérdés
Nagyjából 4 éves német juhász keverék kutyusom rendszeresen megrémül az utcán elhaladó traktoroktól, kamionoktól, stb. Tűzijátékozáskor be kell engedni a házba, mert különben átugrik a kerítésen és elszalad a faluban. Legutóbb egy híd alatt találtuk meg teljesen megrémülve a hangoktól.

2022. aug. 30. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A hangokhoz szoktatáson lehet dolgozni. Kemény munka, hónapokig tart és rengeteg energiátokba kerül, de megéri. Javítani mindenesetre lehet rajta. Ehhez keress fel ilyenhez értő kiképzőt.


Jelenleg hogy kezeled az ilyen helyzeteket?

2022. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az utca végén van egy ismerősöm, nagyjából 1 kilométerre.

Régebben megkértem, hogy hívjon fel telefonon ha jön egy zajt okozó gép.

Ekkor kirohanok a kutyusomhoz, játszok vele, megetetem stb.

Mikor hallom a gép érkezését leülök mellé, ölembe ültetem és nyugtatom.

2022. aug. 30. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ezzel csak megerősíted abban hogy csak veled van biztonságban, egyedül nem.


Magában kell megtanulnia kezelni. Egyedül, azaz nem érsz hozzá. Nem babusgatod stb. Ez csak téged nyugtat meg, őt nem. Addig kell a hang forrásánaknközelében lennie, amíg meg nem nyugszik, tehát pórázon hogy ne szaladjon el. Ha nyugodt, lehet dícsérni, lekapvsolni a zajt. De ezt szakemberrel kell csinálni, nem egyedül, laikusként.

2022. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oksi, köszi a gyors választ! Holnap keresek a környéken egy szakembert.
2022. aug. 30. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Tehát ha a kutya fél, simogatod és dicsérgeted. Egyszóval dicséred és megerősíted a félelmét. Lényegében te magad rögzíted és tanítod neki, hogy rettegnie kell, mert erre kap figyelmet és megerősítést.
2022. aug. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legyél látványosan nyugodt :)


Ne nyugtatgasd, csak annyira és úgy beszélj hozzá, mint ahogy máskor is szoktál.


Helyezd magad kényelembe, telefonozz, mutasd ki a testbeszédeddel, hogy semmi különös nem történik.


Nekem papagájaim vannak, szabadon a lakásban. A múltkor beindult a tűzriadó - én is megijedtem, ők is rikácsoltak és repkedtek ijedtükben.


Kirohantam felmérni, hogy mi is pontosan a gond, és hogy vajon a lakásban, vagy a hordozóban, odalent biztonságosabb-e nekik? (pl. ha ha hosszú folyosót ellepi a tömény füst, akkor nem biztonságos végigrohanni ott velük, míg a lakásban nem lenne bajuk. Ugyanakkor ha tűz van, ami felénk terjed, akkor vállalom a kockázatot)


Lényeg ami lényeg: Nincs gáz, valaki poénból benyomta a tűzriasztó gombot, és nem tudják kikapcsolni.


Én szépen visszamentem a lakásba, becsuktam ajtót-ablakot, és lefeküdtem tévézni.


Tollas barátaim meg csatlakoztak, nyugisan tollászkodtak a térdeimen :D Látták, hogy nincs gáz, nem aggódom, így nekik sem kell.


Ha egy kicsi madár felfogja, akkor egy kutya - ami szintén egy intelligens, társas lény - szintén ;)

2022. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

neveld rá az interneten sok praktika van rá

jó amit a 6os írt

2023. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!