Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szólnak ahhoz az emberek,...

Mit szólnak ahhoz az emberek, ha egy dobermannt sétáltattok?

Figyelt kérdés

Megijednek tőle, beszólnak, kikerülnek? Vagy nem félnek annyira tőle?

Mik a tapasztalatok?


2010. szept. 24. 22:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
megijednek. főleg azok, akiknek kiskutyájuk van
2010. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%

Miért ijednének meg tőle?


Gondolom szájkosárban sétáltatod, mert így kell, akkor meg miért paráznának a járókelők a kutyuskádtól?

2010. szept. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nekem nincs dobermannom, de szeretnék. Ezért kérdezem.

Amúgy nagyon sok ember fél a nagyobb, ijesztőbb külsejű kutyáktól, és nem tudom, hogy az emberek (gyerekek, kismamák, öregemberek, kiskutyások, stb...) szemében egy dobi mennyire számít ijesztőnek.

És ha valaki a sötétben az utcán akarna tőlem valamit, akkor visszariadna-e tőle.

2010. szept. 24. 22:32
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Úén egyszer a nagymamám rottweilerét vittem el sétálni éjszaka mert nem tudtam mit csinálni, hamarabb a városba értem de a buli később kezdődött. Elkanyarodtam az erdőbe is, ahol nincs közvilágítás, és kifelé jövet láttam két embert akik jöttek felém aztán megláttak és visszafordultak. mikor kiértünk a városba, láttam hogy két lány az, szegényeket biztos megijesztettem :) Volt egyébként szájkosár persze, meg szelíd kutya volt. Kicsit lelkiismeret furdalásom volt.


Egyébként én pl kikerülöm a kutyás embereket, de semmi gondom velük. Még a kisebb kutyákat is kerülöm, mert azok tudnak a leghangosabban ugatni :D

2010. szept. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

Nekem két amstaffom van. Tartanak tőlük, de nagy ívben le...rom hogy mit mondanak rájuk. Ismerjék meg a fajtát és utána nyilatkozzanak ne úgy, hogy hallottak róla ezt meg azt "nagy tudású" emberektől. Dobermannom volt előttük az detto.

A kis kutyás emberek meg marhára nem érdekelnek, azért

mert a legtöbb kiskutya neveletlen sajnos, s erről a gazdiajik tehetnek, ha az én két kutyám megmerné azt tenni amit sok kis kutya már rég kitiltottak volna mindenhonnan. Sétáltatják kilóméteres madzagon, az enyémek mellettem pórázon, szépen sétálnak jön a pici matchbox ugat morog stb és nekik áll feljebb ha oda morrantanak egyet, de még csak nem is kapnak oda. Az nem baj hogy az övé jön morog ugat támadólag lép fel. Az nem számít.

Szerintem sétáltasd nyugodtan, legyél előzékeny, ne keverj felesleges konfliktust, ne engedd oda mások közelébe, hogy legyen okuk félni a többivel meg ne törődj.

Gratula hozzá a Dobi is egy csodás faj.

2010. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem legfeljebb megcsodálják, hogy milyen gyönyörú
2010. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
tekintélyes kutyák a dobberman-ok az tény.. de én amikor a 90 kilós kaukázusimat sétáltatom ott ha kiskutyája van annak akin szembe jön ha nagy akkoris átmegy a másik oldalra :D
2010. szept. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
29%
A Dobi akkor tekintélyes, ha vágva van a farka és kupírozva a füle, ami már tilos (még így is sokat látok kiállításon is). Természetes formája nekem nem tetszik, olyan, mint egy anoreksziáserdélyikopó.
2010. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Oké, erről most szó se volt, hogy milyen legyen a füle meg a farka...

Még mindig tapasztalatokat várok, hogy az emberek mit szólnak egy dobermannhoz, ha szembe megy velük az utcán.

2010. szept. 25. 17:08
 10/28 A kérdező kommentje:
Ja és köszi az eddigi válaszokat.
2010. szept. 25. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!