Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzánk?...

Milyen kutya illik hozzánk? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk egy kisgyerekkel. Kertes házban élünk, a kutya velünk élne a házban, ki is mehetne. Kicsi-közepes méretű (maximum Beagle méret) fajtatiszta kutya jöhet szóba.

Beteges fajtát nem szeretnénk. Legyen tanítható a kutya: legalább az alap engedelmességi dolgokat meg tudjam tanítani neki (igaz ez inkább rajtam múlik nem a kutyán) hogy azért meg lehessen jelenni vele valahol például egy kutyás rendezvényen. Gyerekbarát legyen. Legyen élénk, játékos, de ne olyan mértékben mint egy vadászkutya vagy munkakutya. A házőrzés nem szempont, nem várom el, hogy védelmezzen vagy őrizzen valamit.

Eddig az Angol bulldog szimpatikus, az egyetlen problémám vele, hogy elég beteges fajta, a pukizgatást meg a horkolást még el tudnánk viselni. :) Ami tetszik benne: nyugodt, békés, nincs nagy mozgásigénye, a minden napi dolgokkal le lehet foglalni nem kell külön futtatni vagy órás sétákra vinni. Ez fontos szempont nekünk.

Mindenképpen kölyök kutyát szeretnénk.

Már volt kutyánk, tudjuk mivel jár, fel vagyunk készülve. Egyenlőre csak olvasgatunk, nézegetünk, nem akarunk elhamarkodottan dönteni mert nem egy-két hónapot hanem legalább 10-12 tervezünk a kutyával tölteni.

Ha esetleg valakinek még vannak kérdései szívesen válaszolok.

Köszönjük a segítséget.


2010. szept. 25. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen Bichon, Shih-Tzu, Tacskó.

Én egy Havanesére vagy egy Máltaira szavazok, tündériek, bár a Shih-tzu nyugodtabb fajta.

2010. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Shi-tzu nagyon önfejű, makacs kutya, nehéz tanítani és a szőre nagyon hullik. A Tacskó pedig túl izgága, vadászkutya, nem nekünk való. Úgyhogy ez a kettő kilőve. A másik kettő fajtát nem ismerem. Azért köszi.
2010. szept. 25. 08:07
 3/10 anonim ***** válasza:

akkor talán nézelődj itt :)

[link]

2010. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sheltie, Basset Hound, Uszkár, Mopsz ?

Ha nagyon zavar, hogy hull a szőre akkor legyen kinai kopasz:))

A bichonoknak amúgy nem hull annyira.

A Yorkienak szinte egyáltalán, de az elég pörgős.

2010. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

francia bulldog vagy boston terrier.

azért ajánlanám ezeket, mert azt írod, az angol bulldog tetszik... ezek a fajták valamelyest hasonlóak jellemre, talán a francia bulldog nyugodtabb a bostonnál.

kevésbé betegesek. egyedül tápallergia ami gyakran előfordul.

2010. szept. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasgattam az egyes fajta tulajdonságit és nézegettem a képeket róluk a Mopsz tetszik eddig a legjobban, egy ponttal többet kapott nálam mint az Angol bulldog:) Viszont a páromnak nem jön be, de a döntés végül úgyis az enyém lesz :D
2010. szept. 25. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Elfogult vagyok ugyan, de én is az angol bulldogra szavazok.

A betegségek esélyeit minimálisra csökkenthetitek, ha tényleg jó helyről veszitek.

Igazi mókamesterek. A miénk nem nagyon bírja a hosszú sétákat sajnos, ennek megvan az oka, de ismerek párat, akik igazi kis energiabombák.


Persze hozzá kell tenni, hogy tudnak igazi hűvös angolként viselkedni,ráadásul néha előjön rajtuk a "makacsbetegség", úgyhogy a nevelés náluk is elsődleges.

2010. szept. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Cavalier King Charles spániel

Westie

Tibeti terrier

Törpe schnauzer

Uszkár

Sheltie


Basset hound ő elég lusta fajta a mozgásiégenye igen kevés.


Nektek még a Mopszot tudom mondnai,benti kutya teljes mértékben,gyerek mellé tökéletesen megfelelő,írtad,hogy kicsi a gyerek,most épp egy yorkit úgy fog meg,de amopszot aztán lehet dögönyözni :)


Talán:

Máltai selyemkutya

Pekingi palotakutya (bár egy kisgyerek mellé meggondolandó)


Hirtelen ennyi :)

2010. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is angol bulldogra szavazok. Imádja a gyerekeket, nyugodt, kedves kutyák. Persze kölyökkorban nagyon is élénkek, mint minden kutya, de az biztos, hogy nem olyan hiperaktívak, mint egy magyar vizsla.

Ha jó helyről hozod el és figyelsz az egészségére (ne legyen elhízva stb.), akkor annyira sok problémád nem hiszem, hogy lenne betegség szempontjából.

Nekem amúgy francia bullym van, őt nem mondanám ideális családi kutyának, inkább egygazdás fajta és a gyerekekért sem rajong.

Esetleg még a közép uszkár jöhetne szóba, bár nekik több mozgásra van szükségük, mint egy angol bulldognak.

2010. szept. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Westie!:)

Kicsit önfejű,de nagyon könnyen tanul,a szőre nem hullik,ha rendszeresen viszitek kozmetikushoz,az én kicsi kutyim is a házban lakik,de a kertbe is kijár,ő is westie(11hónapos:D). Gyerekekkel nagyon jól elvan,játékos,de nem durva:)

Sétálni egy nap egyszer viszem,de elég lenne neki a kertben futkározás is,de azért mégis,hagy ismerkedjen más kutyákkal:)

A szobatisztaságot magától tanulta meg(hogy kintre végezze a dolgát):))) imádomm(L)

2010. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!