Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Van egy németjuhászom 1 éves és fél éve van nálunk, de nem mer odamenni az emberhez én vagyok az egyetlen akitől elveszi a jutalom falatot... Mástól azt se... Idejönni nem mer huzamosabb ideig csak annyira, hogy nyalogasson (tetőtől talpig) és gyengéden harapdáljon (ez amúgy mit fejezhet ki?) nem tudom megsimogatni. Egy kezemen megszámolom hányszor tudtam hozza érni. Mikor megmozdulok rezzen egyet vagy arrébb ugrik. Miért lehet ilyen távolságtartó? Meg miért harapdál gyengén?

2022. szept. 2. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kölyökként került hozzátok, vagy örökbefogadtátok?
2022. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ismerősnél maradt meg mert senkinek nem kellett a sérve miatt, ezért elhoztuk mert nekik nem kellet
2022. szept. 2. 19:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy bántották ha ennyire fél, hogy megmozdulsz és attól arrébb ugrik és nem engedi, hogy megsimogasd. Benned már elkezdett bízni, lassú folyamat - bármi is legyen az oka - de szerintem jól haladtok.
2022. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. 3asnak: én is erre gondoltqm, lehet, hogy bántották, és ezért bízik meg nehezen az emberekben
2022. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz nem bántották, tesója nem ilyen volt.
2022. szept. 2. 21:21
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ivaros vagy ivartalanítva van?
2022. szept. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva, az orvos se bírja megfogni, nincs beoltva se, jött az állatorvos adott nekünk nyugtatót\altatót nem tudom már hogy abból az első jelzésig adjuk oda neki, oda adtuk várni kellett egy fél órát-órát semmi na még egyet mondott akkor is semmi egészen elmentünk 6-ig de semmi... Úgyhogy nem lehetett megfogni mikor elment az orvos annyit mondott hogy illő lett volna aludni ennyitől...
2022. szept. 2. 22:44
 8/14 anonim ***** válasza:
15%

1 évesen nincs semmi oltása? Ezt mégis hogy képzeled? Nyilván kifogásokat mindig lehet gyártani.


A kutya nyilván borzalmas idegrendszerű, plusz teljesen elhanyagolt, szocializálatlan. Miért sejtem, hogy a lakásba be se teheti a lábát? Hogy a kert végében él és napi egyszer nézel rá? Hogy sétálni még sosem vitted, nem is tervezed?

2022. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8. Nincs semmi oltása és ezt úgy képzeltem hogy az állatorvos nem bírja megfogni. Az elején hívtuk be a lakásba de nem jött és alapból kinti kutya, nem igényli azt hogy bent legyen. Van egy kicseszett nagy kert nekik mivel nem egy kutyánk van és tudjuk hogy nem jó ha kishelyen van bezárva, napi 1-2 órára kiülök hozzájuk akkor oda szokott jönni de nem tudom megfogni, megsimogatni se de ezt leírtam mint ahogy az állatorvost is. A séta tervezve volt igaz falun nem nagyon szoktak sétáltatni a kutyát de mivel szeretek sétálni szívesen vinném, van egy palotapincsim és vele elég sokat sétálok mivel ő városba élt 6 évig. Neki és a másik németjuhásznak minden oltása megvan.
2022. szept. 3. 14:22
 10/14 A kérdező kommentje:
De amúgy amiket a 8. Írt azok benne vannak a kérdésben vagy a kommentben is...
2022. szept. 3. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!