Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan Malinois kennel, ahol kellő figyelmet fordítanak a küllemre és a munkaképességre is?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a Magyar állomány küllem szempontjából elég rossz. Inkább munkavonalúakat tenyésztenek, elhanyagolva a külső tulajdonságokat. Szeretnék Malinoist, akivel egyaránt mehetnék kiállításokra, emellett pedig aktív munkakutya is lenne, főként ÖV-re, vagy agilityre gondoltam. Mivel már volt sikeres kiállítási (Angol szetter), és sok érdemet nyert munka kutyám is (Német juhász), épp ezért régi álmom, hogy lehessen egy Dual Champion kutyám is. :) A Malinois szimpatikus fajta, pont az a fáradhatatlan munkaképesség amire szükségem van, időm ugyanis bőven lenne a kutyára, és annak fizikai és szellemi lefárasztásra is, természetesen kutyasuli mellett. Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 25. 10:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem nagyon van ilyen,de néha ki lehet fogni 1-1 jót.

Most például a Firefox kennelben egy olyan alom van,ahol az apa többszörös Champion és IPO3-as is.A pár napja még egy kölyöknek nem volt gazdája,kérdezd meg őket.


Ezen kívül is szerintem nagyon jó kennel..Nekem is innen van kutyám,és a következő almukból is szeretnék egyet..


Viszont ha mindenképpen 100%os kiállítási kutyát akarsz,akkor érdemesebb külföldön nézelődnöd,mert M.o-n ilyenek nincsenek.(Én ennek mondjuk örülök,mert nem "csúfítják el" a munkamalikat..Szerintem sokkal szebbek mint a kiállítási)


[link]

2010. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!