Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról a...

Hogyan szoktassam le arról a kutyusom, hogy a kezemet harapdálja?

Figyelt kérdés
2 hónapos csöppség, és ha elkezdem simogatni, néha a kezem után kap. Ez most még nem baj, mert nem okoz vele nagyobb sérülést, egy-két bibit, de ha nagyobb lesz és rászokik erre, hogy harapdálhat, akkor az már nagyobb gond. Ha rágcsálja a kezem, rászólók, hogy pfuj! és ha van nálam újságpapír, akkor azzzal egy picit a fejére csapok. A kezemmel azért nem akarok rácsapni, hogy ne féljen a kéztől. Néha abbahagyja és lekuporodik a fűbe, néha meg megugat! Valamikor meg már attól is abbahagyja, mondjuk ha meg akar kóstolni valami undorítót, ha rákiáltok, hogy pfuj és az újságpapírt meglendítem. Nem szoktam erőset ütni, ne féljetek, csak egy ismerősöm ezt tanácsolta, hogy egy picit üssek a fejére. Ti mit tanácsoltok?
2010. szept. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet... csak ő már 6 hónapos :S

megannyi módszert próbáltam már ki de nem használt egyik se!

Olyan sokat már nem rág de néha rájön és akkor meghülyül :D


Szóval várom a válaszokat én is ! :)

2010. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél neki rágható játékokat amit nem baj ha szétrág és esetleg lenyel(ehető bőrből vagy fogtisztító rudak), vagy olyat amit nem tud szétrágni(tömörgumi játék vagy csomózott köteles játék), ezeket add neki ha játszotok és rágni kezdi a kezedet, tedd a szájába és húzogasd hogy izgalmas legyen rágni(de ne erősen mert fiatalon még torzulhatnak, kiránthatod a fogait). Ha mégis a kezedet rágja, visíts fel hogy au, magas hangon, röviden, élesen és kulcsold össze a kezedet pár pillanatra amíg lenyugszik, majd ajánld fel a játékot.

Az ütés ilyen korban teljesen kerülendő, egy ilyen fiatal kutyának elég egy dorgálás megfelelő hangsúllyal, szigorúan, mélyen, röviden, nem kiabálva, kézjellel összevonva. Ha megugat, ez nála játékra hívás, nem azért csinálja mert támad hanem játszani akar.

2010. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom az au visítást!
2010. szept. 25. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Volt már egy ilyen kérdés!

Ott azt mondták, hogy ha a kutya harapdálja a kezed vagy a gatyád vagy a lábad NE FIGYELJ ODA RÁ ne és szólj rá mintha ott se lenne előbb utóbb megunja és keres valami mást amit rághat! Általában akkor szoktak nagyon rágni mikor fogat váltanak! Nekem a sípolos,plüss játék se jött be. A kezem rágta mindig! Aztán olvastam, hogy nem kell rá figyelni se rá szólni nekem ez be vállt! =) Már nem harapdál! =)

2010. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!