Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam le az egy...

Hogyan szoktassam le az egy eves men csikom, hogy ne harapdalja a kezem?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor látod, hogy lendíti feléd a fejét, koppints picit az orrára. Mivel csikó, valószínűleg hamar megfogja tanulni, de ha egyre rosszabb lesz és más problémák is felmerülnek, ajánlott a herélés.
2010. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem íróval, 1 éves korban egyáltalán nem ajánlott a herélés, amúgy attól még ugyanúgy harapni fog ha csak kiherélik. Ja és ha csak picit ütsz az orrára az se lesz hatásos, az én HERÉLT lovam is harapott amikor idehoztuk, de nagyot csaptam a nyakára, rászóltam egy párszor, és finoman, de határozottan megcsíptem az orrát. :) remélem hogy segítettem:D. J és mára már az én kis heréltem tök aranyos lett, nem is csipked, semmi :D.
2010. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én vagyok megint az előző választ isén írtam, lehet hogy csak azért csipked, mert csikó és nagyon kiváncsi.:D
2010. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondom KÉSŐBB érdemes, ha további problémák is fent állnak. És a kérdező nem azt írta, hogy harap, hanem, hogy harapdál.. Ezt a csikók pedig azért szokták, főleg pucolásnál, mert a lovak egymás között így hálálják meg egymásnak a tisztogatást, hogy egymást finoman harapdálják .. Ebben a helyzetben pedig hatásos a nózirapöccentés (a finomant meg úgy értettem, hogy ne fájjon neki nagyon, de zért érezze)... És amúgy a túl késői herélés sem jó a lónak, még azelőtt kell (ha rossz természetű), mielőtt belerögződnek a tipikus csődörös rossz szokások. Első válaszoló voltam egyébként.
2010. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!