Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? :' ( ( (

Mit tegyek? :' ( ( (

Figyelt kérdés
A kutyusomnál daganatot észleltek és kimutatták hogy tüdő áttétes. Azt mondták h nagyon kevés ideje van hátra, és ha nem iszik meg eszik akkor le kell altatni. Ténylg nem iszik de nem akarom elaltatni mert 7 éves korom óta ő van és mág csak 9 éves. Nagyon rosszul van, azt mondták h lehet h csak napjai vannak hátra az altatástól függ. Mit tehetnék? Egész nap csak sírok.
2010. szept. 25. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon nehezen engedtem el a vesebeteg kutyámat,mert nem akartam elveszíteni.Ezzel kb.2 hét felesleges szenvedést okoztam neki önzésből,amit utólag nagyon szégyellek.Mai eszemmel korábban elengedtem volna.

A kutyus érdekeit nézd!Ha eljön az idő,és az orvos is ezt mondja,altassátok el békésen,fájdalommentesen.

2010. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos muszáj beletörődnöd, neki is jobb, ha nem szenved... Tudom, hogy azt hiszed, most könnyen beszélek, de lesz majd másik kutyusod. Én is hasonlóképpen jártam a kutyusommal, csak neki sérve volt.
2010. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Választhatsz, hogy önző vágyaidnak engedelmeskedve hagyod a természetre, vagy elaltatod - megjegyzem az első sem elítélendő, érthető emberi érzés. Ezenkívül mást nem tudsz tenni, búcsúzz, úgy talán könnyebb lesz...
2010. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Lehet önző vagyok, de én hagynám a természetre. Az ismerősöm kutyájáról is azt mondták, hogy csak pár napja van hátra, mert daganata van, azóta eltelt 2 év és köszöni jól van. Meg azt hiszem rosszabb lenne, ha tudnám, hogy én vittel el, hogy elaltassak, talán ő is csalódna bennem az utolsó percben, nem értené miért vittem oda, hogy ezt tegyék vele.

Persze az altatást is meg tudom érteni, csak a saját véleményemet mondom.

Kitartást, akárhogy döntesz!

2010. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Könnyítsd meg az utolsó napjait, nyugodt környezet, puha, meleg fekvőhely biztosításával a közeledben, gyakrabban vidd ki hogy könnyíthessen magán ha nem tud, kézben vidd ki, de ha látod hogy súlyos fájdalmai vannak gondolkozz el az altatáson, ha már úgyis mindegy csak segítessz vele, de ezt Neked kell eldöntened.
2010. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MME ***** válasza:
100%
Két daganat között van különbség. Ha a kutya nem iszik két napig, az azt jelenti, hogy eljött a pillanat, amin te segíthetsz annyival, hogy szépen fejezze be. Lehetséges, hogy még több éve is vvisszalenne, de ha nem iszik, akkor már feladta a harcot, és ez a természet utolsó szava. Ez csak a kutyán múlik, és pont azért, mert ő érzi, hogy meddig érdemes küzdenie. Ilyenkor a kiszáradás az, ami a halálát okozza, még mielőtt maga a daganat fejezné be az életét. Ha két napja nem iszik, jobb, ha a harmadik napon átgondolod, és elviszed az állatorvoshoz.
2010. szept. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már haldoklik, órái vannak hátra...
2010. szept. 25. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:
a mi kutyanknak is lehet h daganata volt.... kijott az allatorvos es adott neki gyogyszert ettol kicsit jobban lett de aznap ejjel meghalt...egesz nap en rendeztem es az az egy nap orokre megmarad h lattam a kutyamat szenvedni. nem altattak el de gondolj bele h ha te lennel a kutya helyeben....
2010. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!