Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat?

Mivel etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Régen evett száraztápot is, konzervet is, főztem is neki. Mostanra utóbbi kettőt ki kellett iktatni a folytonos hasmenés és fűevés miatt. De a sima száraztápot, nem az, hogy nem szereti, csak nagyon hamar megunja. Ezért vettem, neki többfélét. Így mindig megeszi, hogy nem ugyanaz a fajta, de megint kezdi a fűevést, minden sétánál, bár hasmenése nincs, de érzem, hogy nem jó neki. De ha csak egyfajtát adok, hajlamos napi 1x enni csak a 3 helyett. Azért kell 3 részletben adni, mert különben savat hány meg csuklik és ugyanúgy legel. Szóval az sem opció, hogy ha nem kell neki ránéz, megkapja legközelebb, mert akkor is rosszul van. Nem tudom már, hogy mit kéne adnom neki. Eszembe jutottak a soft tápok, vagyis félnedves eledelek, de kis csomagban nagyon drágák, nagy csomagban meg ránk penészedik vagy megszárad, mert csak 15 kiló a kutyus. 14 éves amúgy, szóval elkanászodott, mert régen bármit megevett, de most úgy van vele, megteheti. Meg én is, szóval szeretném, ha jól érezné magát és szívesen enné, amit adok neki. Bármi ötlet?
2022. szept. 8. 14:19
1 2 3
 1/21 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Milyen tápot kap most?


Vannak olyan gyógytápok/konzervek amik könnyebben emészthetőek, gyomorkímélőek.


Egyéb természetes megoldás a sok gyomorsavra: reszelt kígyóuborka/cukkini

2022. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon szép kort megél!


Szerintem itt nem is a kajával van a baj - mindez a korából adódik. Állatorvossal konzultálj. A mi kutyink tavaly halt meg 14 évesen, az utolsó 2 évében már kapott napi egyszer az esti étkébe keverve vitamint, minden-egyes-nap. És (többnyire) elmúlt a hasmenése.

2022. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Brit Care, 3 hétig megette, most már kihagyogat 1-1 alkalmat és legel, csuklik.
2022. szept. 8. 14:41
 4/21 A kérdező kommentje:

Doki annyit mond, egyféle tápot adjak és semmi mást, ha nem eszi meg majd megeszi. De akkor hányik, csuklik. Majd megeszi és akkor nem fog.

De én nem akarok ilyen szigorú lenni vele.

Máriatövis kapszulát és zöldkagyló kapszulát adok neki mindennap egy apró falat májkrémbe + lenmagolajat a tápra.

Vitamint nem ajánlotta a doki a jó minőségű táp mellé.

2022. szept. 8. 14:44
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a Brit Care az jó öreg és kényesgyomrú kutyáknak. Akkor tuti a korában keresendő már a baj :/
2022. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A brit care ugyan prémium táp, de nem minden kutyának válik be. (az én kutyámnak a BC bárány+rizs táp zöld színű hasmenést és hányást okozott.)


Amit ajánlanék:


Szuperprémium, félnedves táp: Platinum Ibériai sertés+Zöldség vagy Platinum Marha+Burgonya - ezek a könnyen emészthetőek.


Illetve a gyógytápok/konzervek:

Royal Canin, Hill's, és itt van még egy csomó: [link]

2022. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Akkor vegyek Wolf of Wilderness Soft tápot 5x1 kg csomagban, mert azt egyfélét is megenné vagy vegyek 3 fajta Brit Care-t 3 kilós csomagokban?

De csak ha a tápváltós gondok nem érvényesek egyazon márkán belül az ízek váltogatására.

2022. szept. 8. 14:52
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
A fűevést folsav hiány is okozhatja. Ha olyan kutyakolbászt veszel neki, aminek magasabb a csontdarálék tartalma, azzal megfoghatod a hasmenést.
2022. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező: A tisztán száraztápos etetést kerüld, mert az abrazív, koptató hatású. Senkinek sem ajánlom, mert tönkre vágjátok a kutya fogait. Nem véletlen, hogy a száraztápok megjelenésével egyidőben megnőtt a kutyák fogászati problémája. Ez statisztikai adat, nem pedig légből kapott.
2022. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Akkor félnedves táp és kutyaszalámi mehet?
2022. szept. 8. 16:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!