Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor etessem a kutyámat?

Mikor etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Mikor etessem a kutyámat ha minden nap rendszeresen negyed 8 - 8 óráig vinném sétálni és azt szeretném ha mindig akkor végezne a nagy dolgát? Már raerzett hogy mikor megyünk ki sétálni, szóval pontosan tudja hogy minden nap 7 óra után kiviszem őt. Alapvetően tápot eszik székletével nincs baj. Kb mikor vagy melyik napszakban adják neki enni ( ez is rendszeres lenne) hogy amikor kiviszem akkorra,,tartogassa"? Milyen egy kutya anyagcseréje? Van esély arra hogy ez így rendszerben működjön?
2020. febr. 28. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt szerintem ki kell tapasztalni. Sok kutya olyan, mint a farkasok, hogy csak azután kakil, amikor evett, utána vmikor kb 1-2 órával max. De lehet hogy olyan a Te kutyád, mint az enyém, hogy este eszik 6 órakor(szintén tápot) és másnap reggel 6 órakor kakil:D

Este vacsi után ő beszokott jönni a házba velünk t-zik, azután 10 óra fele kiengedem. Reggel 6 körül van a sétánk, olyankor végzi a nagy dolgát. Máskor nem. A kertben még sosem találtam.

2020. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk késő délután, vagy estefelé van etetés. Az én kutyáim is csak azután végzik el a nagydolgot, miután ettek. Épphogy lenyelik az utolsó falatot, már keresik is a megfelelő helyet. Általában főtt kaját esznek (hús, és rizs). Ám van, amikor nincs időm főzni, és olyankor tápot kapnak. Mivel későn érek haza, olyankor a tápot is csak este 7-8 körül kapják meg, de abból csak másnap reggel van kaki. Szóval ha táppal etetsz, próbáld meg, hogy este adod neki, és reggel szerintem el tudja végezni a dolgát. De egyébként nem feltétlenül egyszer kakilnak a kutyák/nap, szóval elképzelhető, hogy ezt nem fogod tudni neki szabályozni.
2020. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, mekkora kutya, és mennyire habzsol. Az én kutyám két részletben kapja a napi adagját, egyszerre meg sem enne annyit.
2020. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém délutáni séta után eszik, 6 órakor. Hétköznap 3 séta van: reggel 7, délután 5, éjjel 11. Mindháromnál szokott kakilni, de reggel a legtöbbet, délután és éjjel csak minimálisat.
2020. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tutira nemigen tudod belőni, hogy mindig ugyanabban az időben kakáljon.

Napi egyszer sétáltatod? Hol van a köztes időben?

2020. febr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5/5 Ami redszeres az az este negyed 8 - haromnegyed 8 , de mindig 7-8 ora kozott. Ezen kivul delutan folyaman 3-5 kozott valamikor egy nagy seta de ez nem minden hetkoznap fer bele sajnos...es reggel hajnalban egy nagyon minimalis seta. A kert kicsi ezert napkozbe sokat engedem ki az utcara 5-10 percekre hogy mozogjon egy kicsit...alapvetoen nagyon mozgekony goldi a fajtaja de annyit mozog es ugy mint egy vizsla...

Köztes idoben otthon van a kertben sokszor kiengedem ahogy mar irtam az elobb, nagyjabol igy.


#3/5 4 eves nagyon mozgekony, viszonylag vekony testalkatu, 30kg korul kozepes testu es napi 1szer eszik egy nagyobb adagot ha annal tobbszor etetem akkor altalaban nem eszi meg ami a taljaban van, ugyhogy 1szer...

2020. márc. 8. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!