Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki kertesbe betörne,...

Ha valaki kertesbe betörne, és a kutya védi a területét és a gazdáját, és végül megöli a betörőt, a kutyát elaltatják?

Figyelt kérdés
Olyat olvastam már, hogy kutya kutyával összeverekedett, és az egyik megölte a másikat, akit ezután elaltattak. Olyat is olvastam, hogy a saját kutyám járná meg, ha az utcán engem éjszaka megtámadnak, és a pórázon lévő kutyám megvéd, mert "nem védhet meg". De mi van akkor, ha saját házam, területem lenne, ahova betör valaki, és a kutya védi a területét és a gazdáját, azonban a vége így vagy úgy az lenne, hogy a betörő meghal? Abban az esetben is örök vadászmező vár a kutyára?
2022. szept. 10. 23:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%
A betorot meg kell olni,mert ha ejjel /fegyveresen/ csoportosan jott,akkor jogos onvedelem .
2022. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Azert egy kangalnal nem tudom mit kell vizsgalni a "veszelyessegen".

A szigoruan territoriumot vedo kutyaknal ez kb genetikailag kodolva van.

2022. szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
minden kutyát el kell altatni aki emberre támad
2022. szept. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem tévhit, hogy a "Harapós kutya" tábla a kiskapun számítana jogilag. Hozzám kétszer törtek be, egyszer sem a kiskapun jöttek be, hanem hátulról (nincs kertszomszéd).
2022. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
A mi állatorvosunk azt mondja, ő is szokott a saját kutyáinak csontot adni. Az előző is, az összesnek adott, és mindegyik szép kort megélt.
2022. szept. 11. 20:09
 16/18 A kérdező kommentje:
Hupsz, bocsi, rossz kérdés.
2022. szept. 11. 20:10
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
Oh elnézést! Én voltam a 4-es válaszoló. 7 éve tanultam utoljára jogot (nem használom a munkámban) akkor még úgy volt ahogy leírtam és sajnos nem hallottam, hogy változott a törvény.
2022. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
78%
A besurranó tolvajokat lehet megijeszteni egy kutya, de az arra specializálódott bandákat nem, az lelövi, megmérgezi, elaltatja a kutyát és úgy rámol ki. Szóval előbb nyírják ki a kutyád, mint az őket, ha nagyon ki akarnak rámolni. Ezt hidd el nekem, kérdező.
2022. szept. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!