Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis testű kutyust...

Milyen kis testű kutyust ajánlanátok lakásba (sok szabad sétával és udvarral persze), ahol gyerkőc is van? Bichon ilyen fajta? Vagy mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 14:39
 1/4 Maya Bunnyheart ***** válasza:
59%

A csoportomból másoltam az alábbiakat.


Még mielőtt kutyát vennél magadhoz alaposan gondold át az alábbiakat!


Mi lesz a kutya szerepe az életedben? - társ, házőrző, munkakutya, esetleg kiállításra szeretnéd vinni, vagy tenyésztő szeretnél lenni stb..


Milyen kutyát szeretnél? (méret, fajtatiszta, keverék, nem, kor, szőr, jellemzők)


Mennyi kutyás tapasztalatod van?


Milyenek az életkörülményeid? (lakás/ház, pénz, hol tartanád, mennyit lenne egyedül, mennyit tudsz vele foglalkozni)


És a legfontosabb hogy te milyen vagy?

mennyire vagy kitartó, türelmes – ha kevésbé, inkább ne válassz akaratos fajtát.


mennyire szeretsz/tudsz mozogni? -

Aktív gazdi - aktív kutya.

Lassabb, idősebb, lustább gazdi - ugyan ilyen kutya.


MILYET?

Az a legfontosabb hogy a kutya energiaszintje alacsonyabb legyen mint a tiéd.


Figyelem: nem minden fajtát sorolok fel! És minden fajtának megvan hogy mire tenyésztették őket, úgy válassz hogy jó legyen azaz olvass a fajtákról.


ELSŐ KUTYÁNAK IDEÁLISAK:

A kistestű társasági kutyák: Bichon havanese/bolognese/frise, Máltai selyemkutya, Shih-tzu, Pekingi palotakutya, Tibeti spániel, Uszkár, Francia bulldog, Mopsz, Törpe és közép spiccek, Boston terrier.


És nagyobbak közül a:

A Retrieverek: Labrador, Golden, Simaszőrű

A Vizslák: Magyar (sima, drótszőrű), Olasz

2022. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Shih tzu abszolut tokeletes gyerek melle es elso kutyanak, iszonyatosan konnyen kezelhetoek, nevelhetoek, bekesek alapvetoen es birka turelmuk van.


Persze biztosan oket is el lehet rontani a nem megfelelo foglalkozassal, de ha mondjuk elmentek 1-2 sulis tanfolyamra es betartjatok a tanultakat, akkor olyan nagy gond nem lehet :)


Nekem ugyan tacskom van gyerek mellett es a kutya volt elobb, de nagyon kemeny idoszak volt az elso 6 honap. Azota mondjuk mar minden oke, de megszenvedtuk a feltekenyseget a kutya reszerol, pedig direkt nagyon figyeltem ra, hogy kezdettol fogva, amikor szinte meg jarni is alig birtam szules utan, ugyanugy en vigyem setalni, gyerek nelkul, es sokat foglalkozzak vele, ahogy elotte is.


De baratnomeknel 3 shitzu van es egy 2 eves gyermek, toluk van a “tapasztalatom”.

2022. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont ugyanilyen igényekkel vettünk Shih-Tzu-t egy éve. Tökéletes választás volt: nem hullik a szőre, imádja a 4 éves lányomat meg a barátnőit is. Tud viselkedni, értelmes, könnyen tanítható.
2022. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy anyagilag mennyit áldoztok rá, ha nem számít a pénz, egy jó tenyésztőt keressetek, ha szűkebb a keret, akkor inkább menhelyen, fajtamentésnél nézzetek szét, ott is vannak megfelelő kutyák, és nem minden mentett problémás, van, amelyik csak azért kerül be, mert meghalt a gazdi, de addig szeretve volt, törődtek vele. Fajtát most nem írnék, mert nem írtál sok infót, illetve már ajánlottak, én más megközelítést írtam a választáshoz. A lényeg, hogy szaporítótól ne vásároljatok, Jófogást felejtsétek el.
2022. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!