Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ide járt egy kóbor kutya én...

Ide járt egy kóbor kutya én meg beengedtem és adtam neki enni, mivan ha kirakom Facebook-ra de senki nem fogja keresni?

Figyelt kérdés

Beengedtem, Facebookra is felraktam de eddig semmi.


Ha senki nem keresi mit lehet vele csinálni? Megtarthatom esetleg?



2022. szept. 17. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Chipet olvastass, ha nincs találat megtarthatod
2022. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi loveollak
2022. szept. 17. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Hat asszem hivatalosan 2-3 hetig kell keresni a gazdat, hatha jelentkezik, aztan megtarthatod.

Ha chip van benne, akkor ertesiteni kell a tulajdonost mindenkeppen, de meg ebben az esetben is lehet, hogy azt mondja, neki nem kell a kutya es akkor megtarthatod.

De koteles vagy atadni neki, ha haza szertne vinni a kutyat.

Ha nincs benne chip es nem jelentkezik erte senki, akkor sima liba, tied a kutya.

2022. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

"AMIT NAGYON FONTOS TUDNOD: a talált állatokra a Polgári törvénykönyv talált tárgyakra vonatkozó passzusai vonatkoznak, mely szerint eredeti gazdája 3 hónapig tarthat igényt a kedvencére. A megtaláló 14 napig köteles keresni az eredeti gazdit, addig nem adhatja örökbe a kutyát.


Ha jelentkezik a gazdi, akkor kérj oltási könyvet, fényképet, kérdezz rá olyan ismertető jegyekre, amiket nem tettél fel egyik hirdetésbe se. Célszerű mondjuk egy semleges helyen, pl. az állatorvosnál találkoznotok (főleg, ha fajtatiszta kutyáról van szó). Mindenképp írjatok papírt, kérd el a személyit,lakcímkártyát és vesd össze az oltási könyvével, mert sajnos vannak becstelen emberek is, akik más kutyáját így próbálják megszerezni."


[link]

2022. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Csipet olvastass.

Nezesd meg a szivferegtesztet. Ha negativ ,azonnal adj next guard spectrat. Aztan drontal plust.



Ha nem kell a gazdanak,akkor lemondonxilatkozat kegyen nylad megszovegezve es irja ala!!



Szerintem nincs gszdaja vagy szemet a gyzdaja,h bement hozzad. A mi kutyaink nem mennenek mashoz be.

2022. szept. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!